Південно-Африканська Республіка стане посередником у поверненні українських дітей, депортованих Росією
Південно-Африканська Республіка стане посередником у поверненні українських дітей, депортованих Росією

Південно-Африканська Республіка стане посередником у поверненні українських дітей, депортованих Росією

Про це представники ПАР заявили під час конференції, яка пройшла у цій країні за ініціативи президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA.

Південно-Африканська Республіка (ПАР) висловила готовність приєднатися до зусиль Ватикану й Катару та стала посередником у поверненні українських дітей. Про це представники ПАР заявили під час конференції, яка пройшла у цій країні за ініціативи президента Володимира Зеленського Bring Kids Back UA, повідомила пресслужба Офісу президента.

Старший експерт із перехідного правосуддя й урядових зв’язків Фонду «Партнерство за сильну Україну» Ентоні Тріоло представив напрацювання міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA, зокрема докази порушень міжнародного та гуманітаорного права у звʼязку з примусовим переміщенням та депортацією українських дітей, які здійснює Росія.

Були також продемонстровані відеосвідчення дітей, яких завдяки зусиллям ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути додому.

Окрім цього, відбулася окрема панельна дискусія, під час якої обговорили роль Південної Африки як лідера в міжнародній адвокації прав дітей, а також історичний досвід країни в питаннях прав людини.

Утім, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець спростував цю інформацію. Насправді жодної угоди ніхто не укладав, а Катар виступає посередником саме у поверненні незаконно депортованих та примусово переміщених українських дітей.

Читайте також:

  • Депортація дітей. Як держава повертає маленьких українців додому
  • Депортація під виглядом порятунку. Про що фільм «Діти для Путіна»
  • Олеся Біда: «Через війну діти опинялися на вулиці і їх просто викрадали»
  • Регіональний центр прав людини ініціює санкції проти осіб, причетних до злочинів проти українських дітей та знищення культурної спадщини

Фото: ОП

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Африка
Источник материала
loader
loader