Лауреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді тимчасово звільнили з іранської в’язниці
Лауреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді тимчасово звільнили з іранської в’язниці

Лауреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді тимчасово звільнили з іранської в’язниці

Влада призупинила ув’язнення Мохаммаді на три тижні після того, як вона перенесла операцію з видалення пухлини.

В Ірані на три тижні звільнили з ув’язнення журналістку, правозахисницю та лауреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді за рекомендацією лікарів після того, як вона перенесла операцію з видалення пухлини. Про це заявив адвокат правозахисниці Мостафа Нілі, пише ВВС.

За даними Фонду Наргес Мохаммаді, лікарі виявили у правозахисниці ураження кістки на правій нозі з підозрою на онкологію. Операцію провели минулого місяця, але вже через два дні після хірургічного втручання Мохаммаді повернули до в’язниці всупереч порадам її лікаря і проханню адвокатів.

У Фонді назвали 21-денну відстрочку виконання вироку «неадекватною» та наголосили, що правозахисниці потрібно щонайменше три місяці реабілітації.

Минулого року Мохаммаді нагородили Нобелівською премією миру 2023 року за «боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх». Рішення про присудження їй Нобелівської премії пов’язане, зокрема, з масовою кампанією під гаслом «Жінка. Життя. Свобода», яка розпочалася в Ірані після загибелі активістки Махси Аміні торік. Мохаммаді прямо з в’язниці підтримала протести, які розпочалися восени 2022 року після вбивства поліцейськими Аміні.

У 2016 році Наргес Мохаммаді засудили до 16 років позбавлення волі, але згодом відпустили під заставу. У 2021 році її знову заарештували і з того часу вона перебуває у в’язниці.

У листопаді 2023-го стало відомо, що правозахисниця оголосила голодування в іранській в’язниці.

У січні 2024 року іранський суд засудив Наргес Мохаммаді до додаткових 15 місяців позбавлення волі за нібито «пропаганду проти Ісламської Республіки». У вироку йдеться про те, що після відбуття терміну покарання Мохаммаді не зможе виїжджати за кордон упродовж двох років і долучатися до політичних та соціальних груп, а також мати мобільний телефон протягом цього ж терміну.

У червні іранський революційний суд вкотре засудив Мохаммаді до додаткового одного року тюремного ув’язнення за звинуваченням у «пропаганді проти режиму». Free Narges Coalition засудив вирок і закликав іранську владу негайно припинити судове переслідування Мохаммаді за її мирне самовираження та захист інтересів.

19 жовтня Наргес Мохаммаді засудили ще до додаткових шести місяців ув’язнення за звинуваченням у «непокорі та опорі наказам».

Загалом правозахисницю заарештовували 13 разів, судили п’ять разів і засудили до понад 32 років ув’язнення та 154 ударів батогом.

Фото: Getty Images

Читайте також
Лауреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді засудили в Ірані до додаткових шести місяців ув'язнення
Міжнародна коаліція закликає до термінового звільнення Наргес Мохаммаді перед виступом президента Ірану в ООН
Лауреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді засудили до ще одного року в’язниці за нібито «пропаганду проти режиму»
Міжнародна коаліція вимагає негайного звільнення лауреатки Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді в Ірані
В Ірані суд ухвалив ще один вирок ув'язненій нобелівській лауреатці Наргес Мохаммаді
Нобелівська лауреатка Наргес Мохаммаді оголосила голодування в іранській в’язниці
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Здоровье Иран
Источник материала
loader
loader