ЗМІ назвали головні проблеми Міноборони під керівництвом Умєрова
ЗМІ назвали головні проблеми Міноборони під керівництвом Умєрова

ЗМІ назвали головні проблеми Міноборони під керівництвом Умєрова


У військовому відомстві панують системний хаос, корупційні ризики та управлінська неспроможність, вважають журналісти.

За понад рік роботи міністр оборони України Рустем Умєров демонструє недостатній прогрес у ключових напрямах – закупівлі, міжнародне співробітництво та реформування структури відомства. Про це йдеться у статті , оприлюдненій у четвер, 5 грудня.

За даними журналістів, Україна продовжує стикатися із завищеними цінами на військову техніку через корупційні схеми з участю посередницьких структур, таких як Спецтехноекспорт, які Міноборони обіцяло ліквідувати.

“Проте через два місяці після заяв інформації про результати чистки ні від міністра оборони, ні від його заступників не надходило. Як наслідок, припускаємо, що Україна і надалі отримує дорожчу зброю у менших кількостях”, – йдеться у статті.

Її автори пишуть, що додатковою проблемою є дублювання функцій у структурі міністерства. Як приклад вони наводять діяльність Департаменту військово-технічної політики (ДВТП), що дублює функції нового Департаменту політик закупівель. На думку авторів статті, це створює хаос у визначенні пріоритетів і задоволенні потреб ЗСУ.

Журналісти вважають, що Умєрову не вдалося налагодити ефективну роботу в закупівлях і нагадують про невдалу спробу усунути керівницю Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Марину Безрукову. У Міноборони запропонували ліквідувати АОЗ, об’єднавши її із меншим Державним оператором тилу (ДОТ), аргументуючи це стандартами НАТО. Однак представництво НАТО спростувало такі заяви.

“Тільки завдяки тиску громадських експертів і міжнародних партнерів міністр відійшов від ідеї ліквідувати АОЗ і подав кандидатів до наглядової ради агенції, які були затверджені урядом 11 жовтня. Але наглядова рада АОЗ так і не запрацювала”, – вказано у статі.

Автори публікації зазначають, що додаткові складнощі виникають через хаотичну систему управління в Міноборони. Умєров сам не приховує цього і називає цей стиль “делегування відповідальності”. При цьому на ключових нарадах присутні позаштатні радники міністра, такі як Снавер Сейтхалілєв і Ленур Мамбетов.

“Делегування відповідальності” створює тепличні умови для саботажу будь-яких змін: різні департаменти в міністерстві можуть дублювати функції один одного, друзі-заступники – курувати купою “грошових” напрямів, а радникам і помічникам міністра дозволено командувати самими заступниками”, – йдеться у публікації.

Журналісти також вважають, що військова дипломатія є слабким місцем Рустема Умєрова, а Міноборони перетворюється на “турецький двір”. Вони пов’язують це з тим, що міністр вже тричі побував з візитами у Туреччині, тоді як відносини з такими ключовими країнами, як США чи Данія, залишаються недооціненими.

Автори статті вважають, що станом на кінець 2024 року ситуація у Міноборони виглядає загрозливо і ставить під сумнів здатність Рустема Умєрова реалізувати ключові стратегічні плани України.

Нагадаємо, на поточному тижні Верховна Рада викликала Рустема Умєрова до сесійної зали на доповідь через скандали про оборонні закупівлі. Зокрема, мова йде про неякісні міни для ЗСУ.



Теги по теме
Украина Минобороны Журналисты
Источник материала
loader
loader