Експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО) замінять розформовані центри медико-соціальної експертизи (МСЕК), які довелося ліквідувати після численних скандалів. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.
Протягом грудня справи, що мали бути розглянутими наприкінці цього року й у 2025 році, передаються від МСЕК до закладів з експертними командами, де їх поділять за профілем: загальний, кардіоневрологічний, хірургічний, травматологічний, онкологічний, гематологічний, офтальмологічний, психіатричний, фтизіопульмонологічний.
Наразі вже сформовано перелік лікарень, які діють на Вінниччині:
- Хмільницька центральна лікарня – загальна; загально-хірургічна; кардіоневрологічна; травматологічна; хірургічна;
- Бершадська окружна лікарня – загально-хірургічна;
Вінницька міська лікарня №1 – загально-хірургічна; - Гайсинська районна центральна лікарня – загально-хірургічна;
- Могилів-Подільська окружна лікарня - загально-хірургічна;
- Тульчинська районна лікарня – загально-хірургічна; травматологічна;
- Козятинська центральна лікарня – загально-хірургічна;
- Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний серцево-судинної патології Вінницької міської ради – кардіоневрологічна;
- Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка - психіатрична;
- Жмеринська центральна районна лікарня – травматологічна;
- Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр – фтизіатрична.
Заклади відбирались, зокрема, за критерієм наближеності – так, щоб бути якомога ближчими до людей в усіх регіонах. Для відбору було складено чеклист забезпечення закладів, розрахунок потреб в експертних командах залежно від кількості справ МСЕК у черзі, вимоги до формування експертних команд та шаблони для формування команд.
У МОЗ також повідомили, що лікарі експертних команд працюватимуть у новій електронній системі. Цього тижня її вже почали тестувати з пілотними закладами, так щоб 1 січня вона працювала в усіх лікарнях.