На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»

На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»

21 грудня о 22:00 на Першому каналі Суспільного та 23 грудня о 21:00 на телеканалі «Суспільне Культура» відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?». На ютуб-каналі Першого стрічку можна буде подивитись 22 грудня о 14:00.

Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, фільм досліджує популярні в суспільстві уявлення про альтернативний хід історії. Назва стрічки відсилає глядачів до поширеної думки «от якби у 1991 році обрали Чорновола, а не Кравчука — жили б як у Чехії або Польщі!». Багато хто з українців розмірковує над тим, що призвело країну до нинішньої ситуації, намагаючись знайти відповіді, припускають, що з самого початку Україна обрала неправильний шлях розвитку. У чергу автори фільму наголошують на тому, що такі припущення не мають наукового підгрунття і не ведуть до реальних змін, проте можуть сприяти переосмисленню реальних можливостей України для відновлення незалежності.

Фільм  «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»  є закликом до усіх краще розуміти значення державних реформ та необхідність їх суспільної підтримки, також він пояснює чому зміна однієї особи на головній посаді не є гарантією швидких  радикальних змін.

 Фільм створено департаментом виробництва соціально впливового контенту та спеціальних проєктів Суспільного мовлення. Над його створенням працювали: автор та ведучий: Олександр Зінченко; режисер: Сергій Лисенко; автори ідеї: Костянтин Стрюков, Олександр Зінченко; редакторка: Марія Маро; оператор-постановник: Юнус Сейтаблаєв оператори: Євген Шевченко, Олег Авілов, Микола Зоценко, Дмитро Глухенький, Павло Семенов; звукорежисери: Дарина Петренко, Євген Муравйов, Борис Якименко, Роман Києвицький; режисерка монтажу: Тетяна Фетько; лінійна продюсерка: Юлія Іванченко; виконавчий продюсер: Олександр Опанасюк; продюсер: Володимир Ладижець.

Автор стрічки Олександр Зінчинко розповідає, що цей фільм не про Чорновола, а про ілюзії українців.

«Ми розглянули лише три можливі сценарії, а насправді таких сценаріїв, більш чи менш імовірних, могло б бути сотні тисяч. І велика їх кількість могла б закінчитись так, що ми опинилися б у значно гіршому стані, ніж зараз. Українці дуже часто не цінують саме той сценарій, який вони прожили в реальності, і мріють про зовсім інший, уявний, ідеальний сценарій, якого насправді, можливо, навіть не могло б бути», - говорить Олександр Зінченко.

Він також розповів, що команда фільму використала унікальні архівні матеріали Суспільного: «Наприклад, повний запис годинного виступу В’ячеслава Чорновола у прямому ефірі за кілька днів до перших президентських виборів. Окремо хочу відзначити відцифрування першої президентської інавгурації Леоніда Кравчука, яку тепер можна побачити в Медіатеці Суспільного. Незабаром там з’являться і перші в історії України президентські дебати. Ці матеріали — справжні документи епохи, і частина з них стане доступною для глядачів після прем’єри фільму».

 Автори стрічки разом з українськими експертами реконструюють сценарії, які могли б реалізуватись у разі перемоги В’ячеслава Чорновола. У стрічці порушуються такі питання: Як могли б розвиватися економіка та політика України за іншого лідера? Чи був «польський» сценарій радикальних реформ можливим в Україні? Які чинники є обов’язковими для успішного реформування держави?

Фото: Суспільне

 

Читайте також
Суспільне у співпраці з Аліною Гаєвою створило різдвяно-новорічний проєкт
Митець і тоталітарний режим. Суспільне презентувало документальний фільм «Довженко. Великий компроміс»
«Мріяти й не здаватись». «Суспільне. Чернігів» зняло фільм про старшокласника з прикордоння, який став курсантом
«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»
Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»
Суспільне покаже цикл меморіальних документальних розповідей про захисників та захисниць України «Імена»
«Йона. Голодне марення»: Суспільне презентувало фільм про художницю, яка через свої картини досліджує тему голодомору 1946-47 років
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Источник материала
loader
loader