Міністерство охорони здоров’я спростувало інформацію про нібито мобілізацію людей з інвалідністю з 1 січня
Міністерство охорони здоров’я спростувало інформацію про нібито мобілізацію людей з інвалідністю з 1 січня

Міністерство охорони здоров’я спростувало інформацію про нібито мобілізацію людей з інвалідністю з 1 січня

Інформація про те, що всі чоловіки з інвалідністю віком 25-60 років мають пройти переогляд щодо встановлення інвалідності, не відповідає дійсності.

Міністерство охорони здоров’я спростувало інформацію про нібито мобілізацію людей з інвалідністю з 1 січня, яка поширюється у мережі. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.

«Друзі, останнім часом ширяться фейки, що з 1 січня 2025 року людей з інвалідністю мобілізуватимуть через ліквідацію МСЕКів і нібито автоматичне скасування статусу інвалідності», — зазначено у повідомленні.

У міністерстві заявили, що усі люди, які мають статус інвалідності, продовжать отримувати пільги, послуги, допомогу та відстрочку від мобілізації, на підставі висновку МСЕК протягом терміну його дії.

Інформація про те, що всі чоловіки з інвалідністю віком 25-60 років мають пройти переогляд щодо встановлення інвалідності, не відповідає дійсності, акцентували в МОЗ.

«Ця категорія людей проходитиме повторний огляд виключно у випадку, якщо протягом 2022-2024 років вони мали пройти його, але не змогли з поважних причин та відповідно до винятків у законодавстві на час воєнного стану», — йдеться у повідмленні.

У МОЗ пояснили, що з 1 січня 2025 року замість МСЕК встановлювати чи скасовувати інвалідність будуть експертні команди з лікарів-практиків. Відповідні рішення мають приймати виключно на основі підстав і критеріїв, визначених у законодавстві.

Усі люди, які мають статус інвалідності, продовжать отримувати пільги, послуги, допомогу та, зокрема, відстрочку від мобілізації, на підставі висновку МСЕК протягом терміну його дії.

Винятки становлять тільки незаконні рішення щодо встановлення інвалідності, щодо яких відкриті кримінальні справи і встановлені факти.

Водночас всі, хто має обмеження повсякденного функціонування, тобто законні підстави для статусу інвалідності, проходитимуть оцінювання експертною командою лікарів-практиків у передбачений строк. Якщо інвалідність встановлено безстроково, оцінювання проходити не обов’язково, лише за власним бажанням: усі пільги, гарантії та виплати залишаються в силі.

  • Читайте також: «Мінус спосіб уникнути мобілізації»: пропагандисти про реформу МСЕК

Якщо людина протягом 2022-2024 років мала пройти повторний огляд, але не змогла з поважних причин та відповідно до винятків у законодавстві на час воєнного стану, то його потрібно буде пройти: чоловікам 25-60 років з 2 або 3 групою інвалідності — до 1 листопада 2025 року; усім іншим пацієнтам (за винятком перелічених нижче випадків) — до 1 квітня 2026 року.

Фото: ілюстративне / МОЗ України

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Здоровье Министерство здравоохранения
Источник материала
loader
loader