"Гра в задушення" має потенційно смертельні наслідки, оскільки гравцям доводиться тимчасово задушити себе, обмежуючи доступ кисню до мозку. Це звучить жахливо, але приблизні підрахунки показують, що близько 10% підлітків у США, можливо, грали в таку гру принаймні один раз, пише MedicalXpress.
На жаль, є ще більше: The Skullbreaker Challenge, Tide Pod Challenge і Car Surfing — це лише деякі зі смертоносних ігор, популяризованих через соціальні мережі, зокрема в Snapchat, Instagram, TikTok, YouTube і X — раніше Twitter. Багато з цих ігор сягають більш ніж одного покоління, а деякі відроджуються.
Наслідки цих так званих ігор можуть бути смертельними. Наприклад, у Skullbreaker Challenge двоє людей вибивають ноги з-під третьої особи, що призводить до падіння та потенційного отримання довготривалих травм. Проковтування стручок миючого засобу може призвести до задухи та серйозної хвороби. Падіння з автомобільного серфінгу може призвести до серйозної травми голови.
Важко визначити точну кількість смертей підлітків унаслідок цих видів діяльності. Даних бракує, частково через те, що бази даних громадської охорони здоров’я погано відстежують ці дії — деякі смерті можуть бути неправильно класифіковані як самогубства — і частково через те, що більшість існуючих досліджень застаріли.
У звіті Центру з контролю та профілактики захворювань за 2008 рік було виявлено, що 82 дитини в США за 12 років померли після гри в задуху. Близько 87% учасників були хлопчиками, більшість були самотні, а їхній середній вік був трохи більше 13 років. Очевидно, що для визначення серйозності проблеми необхідні нові, оновлені дослідження.