ЦПК: Офіс генпрокурора засекретив, скільки звільнили прокурорів після скандалу із МСЕК на Хмельниччині
ЦПК: Офіс генпрокурора засекретив, скільки звільнили прокурорів після скандалу із МСЕК на Хмельниччині

ЦПК: Офіс генпрокурора засекретив, скільки звільнили прокурорів після скандалу із МСЕК на Хмельниччині

Офіс генерального прокурора у ході розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей 67 хмельницькими прокурорами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Центр протидії корупції.

Офіс генпрокурора у відповідь на запит ЦПК повідомив, що у ході службового розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької обласної прокуратури.

Як нагадали в ЦПК, в листопаді журналіст Юрій Бутусов виявив підозрілу наявність інвалідностей у рекордної кількості прокурорів на Хмельниччині. Це сталося після того, як при обшуках у керівниці хмельницької медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи вдома знайшли понад 6 млн доларів.

Центр протидії корупції відправив запит до ОГП, щоб дізнатися результати службового розслідування – чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями або статусом. Проте ОГП повідомив, що не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів.

“За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, – зауважили в ОГП.

ЦПК також запитав Офіс генпрокурора, чи притягнули до відповідальності хмельницьких прокурорів за його результатами. Однак ОГП не дав відповіді на це питання.

Раніше ОГП повідомив, що під час службового розслідування про зловживання з отримання інвалідності було звільнено 5 прокурорів, ще 7 – звільнено з адміністративних посад. Однак Офіс генпрокурора не вказав, що йдеться саме про звільнення хмельницьких прокурорів, зауважили в ЦПК.

Крім цього, ОГП повідомив, що передав висновки цього службового розслідування до головного управління Державного бюро розслідувань, яке веде відповідне кримінальне провадження.

"Таким чином, ОГП засекретив інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності", - підкреслили в ЦПК.

Так, хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на посадах і при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками, зауважили у Центрі протидії корупції.

Як повідомляв Укрінформ, 5 жовтня працівники Державного бюро розслідувань затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Крупі. Перед цим, 3 і 4 жовтня, правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання фігурантки і її близьких родичів.

16 жовтня ЗМІ поінформували про те, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2 групи - згідно з рішенням Крупи, і багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність. Зокрема, за даними журналістів, інвалідність отримали 49 прокурорів разом з очільником Хмельницької обласної прокуратури Олексієм Олійником.

Після цього тодішній генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування щодо отримання прокурорами на Хмельниччині групи інвалідності.

17 жовтня керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнили з посади за власним бажанням.

Костін після історії з виявленням фальшивих інвалідностей заявив, що вважає правильним звільнитися з посади генпрокурора. Також він повідомив, що за результатами комплексних заходів із протидії та запобігання зловживанням в органах прокуратури шестеро керівників обласних і спеціалізованих прокуратур написали заяви про звільнення.

28 жовтня Президент Володимир Зеленський вніс до ВР проєкт постанови про надання згоди на звільнення Костіна з посади генпрокурора, який був підтриманий народними депутатами. 31 жовтня глава держави звільнив Костіна.

9 грудня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила Крупу під вартою.

Теги по теме
Прокуратура
Источник материала
loader
loader