Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Президент Кот-д'Івуару Алассан Уаттара заявив, що виведення військ розпочнеться в січні 2025 року. Франція має до 600 військових в Кот-д'Івуарі.
«Ми ухвалили рішення про узгоджене і організоване виведення французьких військ в Кот-д'Івуарі», - сказав він, додавши, що військовий піхотний батальйон Порт-Буе, який перебуває під управлінням французької армії, буде переданий івуарійським військам.
Заява Ауттари слідує за заявами інших лідерів країн Західної Африки, звідки французьких військових просять піти. За останні роки Франція зазнала подібних невдач у кількох західноафриканських країнах, включаючи Чад, Нігер і Буркіна-Фасо, звідки пішли французькі війська, які перебували там багато років.
Кілька західноафриканських країн - в тому числі Малі, Буркіна-Фасо і Нігер, які постраждали від переворотів, - нещодавно попросили французів піти. До них приєднались Сенегал і Чад, які вважаються найстабільнішими і найвідданішими партнерами Франції в Африці.
Наразі Франція залишила понад 70% африканських країн, де вона тримала війська після закінчення свого колоніального правління. Французи залишилися лише в Джибуті (1500 солдатів) і в Габоні (350 військовослужбовців).
Після вигнання французьких військ лідери Нігеру, Малі та Буркіна-Фасо зблизилися з Росією, яка розгорнула по всьому Сахелю своїх найманців. Ситуація з безпекою в цих країнах погіршилася, зросла кількість екстремістських нападів і жертв серед цивільного населення як з боку озброєних груп, так і з боку урядових сил.
Як повідомляв Укрінформ, у листопаді Чад раптово припинив військову співпрацю із Францією - своєю колишньою колоніальною державою. Французька армія налічувала в країні близько 1 000 військовослужбовців. У грудні Франція передала свою першу військову базу в рамках виведення своїх збройних сил з Чаду.