Довкола соцмережі BlueSky розгортають кампанію «Звільніть наші канали»
Довкола соцмережі BlueSky розгортають кампанію «Звільніть наші канали»

Довкола соцмережі BlueSky розгортають кампанію «Звільніть наші канали»

Ініціатива має намір підтримувати створення нових сумісних соцмереж, які можуть працювати на протоколі AT, на якому побудована Bluesky.

Оскільки власник соцмережі Х Ілон Маск та керівник компнаії Meta Марк Цукерберг продовжують змінювати простір соціальних медіа, група міжнародних підприємців розпочала кампанію, скеровану на захист соціальних мереж від контролю та впливу мільярдерів, повідомило TechCrunch.

Ініціатива Free Our Feeds («Звільніть наші канали» — ред.) має на меті захистити базову технологію Bluesky, протокол AT, і використовувати її для створення відкритої екосистеми соціальних медіа, яку не може контролювати окрема особа чи компанія, включаючи саму Bluesky.

Метою ініціативи є заснування громадського фонду, який би фінансував створення нових сумісних соціальних мереж, які можуть працювати на протоколі AT, і створити незалежну інфраструктуру для підтримки цих нових платформ, навіть якщо Bluesky опиниться в руках мільярдерів.

Кампанія розпочалася через тиждень після того, як Meta оголосила про відмову від програми зовнішнього фактчекінгу та послаблення правил модерації вмісту на її платформах. З. Це також сталося після нещодавнього помітного сплеску користувачів у Bluesky які перейшли з X після того, як власник Ілон Маск використовував платформу для просування президентської кампанії Дональда Трампа та інших політичних цілей, включаючи праву партію AfD у Німеччині.

Запуск ініціативи «Звільніть наші канали» підтримали кілька публічних осіб, зокрема актор Марк Руффало, режисер Алекс Вінтер, письменник Корі Доктороу, засновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлз, президента «Фонду Mozilla» Марк Сурман та інших.

За словами незалежного технолога, учасника проєкта Робіна Берджона,  необхідногарантувати, що «цифрова інфраструктура, яка за своєю природою є суспільним благом, керується в інтересах суспільства».

Хоча команда визнає, що поділяє ті ж цінності, що й Bluesky, вони вважають, що компанія чутлива до тиску венчурного капіталу, і якщо соцмережа опиниться під контролем мільярдера, користувачі заслуговують на альтернативні варіанти, підкріплені незалежною інфраструктурою.

«Мета експлуатації інфраструктури полягає в тому, щоб переконатися, що протокол AT, який лежить в основі Bluesky, може залишатися відкритим. — розповів Берджон...Ми маємо намір керувати незалежною інфраструктурою від Bluesky, сумісною з ними, яка підтримує всю мережу, щоб не лише вони мали там головне місце. Насправді ідея полягає в тому, щоб продовжувати збирати гроші, щоб стати надійним актором у цьому просторі, і використовувати ці гроші для фінансування інших програм».

Берджон додав, що протокол AT зараз переважно використовується для створення BlueSky, але його також можна використовувати для створення інших типів соціальних програм.

«Використовуючи ту саму інфраструктуру, ви можете створити аналог "Інстаграму", аналог "Фейсбуку", аналог "Тіктока" або, знаєте, речі, які ще не винайшли. — сказав він. — І це насправді мета. Винаходячи ці нові речі, вам не потрібно заново винаходити облікові записи користувачів чи системи зберігання тощо. Люди можуть просто використовувати свої наявні облікові записи з вашою новою річчю, тому що це сумісний із протоколом AT, тому ми дійсно хочемо допомогти людям створювати ці нові програми».

Ініціатива «Звільніть наші канали» має намір створити незалежний фонд і запрацювати до кінця року. Хочуть зібрати 30 мільйонів доларів протягом трьох років, і мають на меті витратити 4 мільйони доларів, щоб найняти невелику команду та побудувати незалежну інфраструктуру. Берджон додав, що якщо неприбуткова організація не збере достатньо коштів, вона поверне гроші.

Фото: Bluesky / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Соцсети
Источник материала
loader
loader