Міноборони долучається до проєкту НАТО щодо стійкості електричних мікромереж
Міноборони долучається до проєкту НАТО щодо стійкості електричних мікромереж

Міноборони долучається до проєкту НАТО щодо стійкості електричних мікромереж

Міністерство оборони долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих електромереж з використанням відновлюваних джерел енергії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.

Дослідження відбуватимуться в межах проєкту Milgrid – військової ініціативи стійкості мікромережі, яка реалізується в рамках програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” (SPS).

Участь у ньому візьме один з вищих військових навчальних закладів системи Міноборони України.

Заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник зазначив, що застосування відновлюваних джерел енергії у роботі невеликих електромереж посилить стабільність живлення необхідного обладнання в умовах бойових дій.

“Україна спільно з НАТО долучиться до розробки цих технологій та випробувань. У разі доведення ефективності досліджень їх інтегрують у систему функціонування Сил оборони України”, – сказав Мельник.

Міноборони сприятиме визначенню потреб та розгортанню мікромереж, проведе її тестування за визначеними сценаріями та направить результати учасникам проєкту.

“Робота в цьому напрямку посилить співпрацю між членами НАТОта Україною у сфері оборонних досліджень та розробок. Спільно ми можемо ефективно протидіяти загрозам безпеці наших країн. Крім того, універсальність цих досліджень допоможе при ліквідації стихійного лиха, наслідків атак на цивільну інфраструктуру, загалом, де необхідна робота резервного джерела живлення для критично важливого обладнання”, – наголосив заступник міністра.

У рамках проєкту передбачено обмін інформацією між країнами - учасницями ініціативи. Фінансування відбуватиметься коштом гранту від Північноатлантичного альянсу.

Програма SPS об’єднує вчених України та країн НАТО і Євросоюзу, які спільно вирішують питання безпеки за допомогою наукового співробітництва.

Як повідомляв Укрінформ, заступник міністра оборони Сергій Боєв обговорив з директором з впроваджень Фонду інновацій НАТО Джоном Ріджем механізми залучення інвестицій в українські оборонні компанії, зокрема розробку нових рішень для відбиття агресії РФ.

Теги по теме
НАТО Минобороны Технологии
Источник материала
loader
loader