Визнаної дієвої вакцини від АЧС немає: названо ефективні методи боротьби
Визнаної дієвої вакцини від АЧС немає: названо ефективні методи боротьби

Визнаної дієвої вакцини від АЧС немає: названо ефективні методи боротьби

Африканська чума свиней (АЧС) залишається одним із найсерйозніших викликів для свинарства в Україні та світі.

Про це заявив лікар ветеринарної медицини, міжнародний консультант ФАО з питань ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів Віталій Башинський, повідомляє асоціація «Свинарі України».

Він зазначив, що відсутність ефективного лікування чи вакцини робить заходи біобезпеки ключовими у стримуванні поширення вірусу. 

«Нині африканська чума свиней не «захопила» планету через заходи біобезпеки. Не завдяки вакцині, не завдяки якимось додатковим лікарським засобам, адже лікування проти неї немає», — сказав фахівець. 

І пояснив, що біобезпека — це комплекс обов’язкових дій, які допомагають фермеру захистити своє господарство від інфекції, зокрема через обмеження контактів, дезінфекцію та суворий контроль процесів на фермі.

Віталій Башинський наголошує, що досі повноцінної вакцини проти АЧС не створено.

«Наразі визнаної дієвої вакцини від АЧС, на жаль, немає. Є, по суті, продукт із живим ослабленим вірусом, який дозволяє напрацьовувати щось на кшталт імунітету для того, щоб тварина не захворіла і не загинула швидко», — коментує експерт.

Водночас застосування таких вакцин має свої ризики. 

«При постійному контакті польового вірусу з вакцинальним, скоріше за все, отримаємо зворотний ефект, але це можна сказати тільки після того, як будуть проведені та завершені відповідні дослідження», — вважає він.

Як наслідок, одним із найефективніших методів боротьби з АЧС залишається «стемпінг-аут» — комплекс протиепізоотичних заходів, що здійснюються під керівництвом відповідного головного державного ветеринарного інспектора, включно із забоєм хворих та інфікованих тварин стада, а у разі необхідності — тварин іншого стада, які могли мати прямий або опосередкований контакт із тваринами інфікованого стада, що могло призвести до передачі вірусу.

«При цьому всі тварини, щодо яких є підозра на захворювання, забиваються, а їхні туші знищуються шляхом спалювання, захоронення або в інший спосіб, що гарантує недопущення поширення інфекції через туші або інші продукти забитих тварин. Обов’язковим також є здійснення необхідних заходів з очищення та дезінфекції», — підсумував Віталій Башинський.

Источник материала
loader
loader