Аварія танкерів РФ у Керченській протоці: фахівці з Нідерландів та Японії досліджуватимуть наслідки витоку мазуту
Аварія танкерів РФ у Керченській протоці: фахівці з Нідерландів та Японії досліджуватимуть наслідки витоку мазуту

Аварія танкерів РФ у Керченській протоці: фахівці з Нідерландів та Японії досліджуватимуть наслідки витоку мазуту

Група експертів на рівні ООН із Нідерландів, Японії та України досліджуватимуть наслідки витоку мазуту, який виник через аварію танкерів РФ у Керченській протоці

Зміст

Про це повідомив в.о. директора науково-дослідної установи Український науковий центр екології моря Віктор Коморін, передає Укрінформ. 

За його словами,  експертиз Японії, Нідерландів та України сформують модель, яка допоможе створити довгострокові прогнози стосовно мазуту в морі. 

"Ми зрозуміємо, скільки мазуту зайшло на північно-західну частину Чорного моря, скільки його на дні та скільки на узбережжі та як нафтопродукт вплине на екосистему надалі", - зазначив Коморін. 

Він вказав, що наразі мазут продовжує витікати з російських танкерів, поширюючись Чорним та Азовським морями. Згодом він може дійти до Болгарії, Румунії й Туреччини.

Водночас, за словами заступника голови АМПУ Максима Лапая, станом на 30 січня інформації щодо забруднення нафтопродуктами акваторії морських портів не надходило. Разом з тим, керівництво установ готове до ліквідації забруднення. 

Що відомо про затонулі танкери РФ з нафтою

15 грудня 2024 року два російські танкери "Волгонефть 212" і "Волгонефть-239", які перевозили мазут, розломилися навпіл у Керченській протоці.

Після аварії на узбережжявикинулодекілька мертвих дельфінів. У мережі поширюють ролики з забруднених пляжів.

Президент Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор Володимир Путін нічого не робить, щоб запобігти катастрофі у Керченській протоці.

Російська влада повинна визнати, що применшувала масштаби екологічної катастрофи внаслідок аварії танкерів з нафтопродуктами у Керченській протоці, повідомляє Центр протидії дезінформації.

Згодом повідомлялось, що російська влада розпорядилася підняти затонулі у Керченській протоці танкери "Волгонефть" до 16 червня 2025 року.

25 грудня 2024 року через розлив мазуту режим надзвичайної ситуації регіонального характеру запровадили у Краснодарському краї. Наступного дня у регіоні було оголошено режим НС федерального характеру. За кілька днів так звана влада тимчасово окупованого Криму запровадила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру в результаті розливу мазуту в Чорному морі. Зголом забруднення досягло Коктебеля.

4 січня "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв повідомив, що в тимчасово окупованому Севастополі на низці пляжіввиявили розлив мазуту внаслідок аварії російських танкерів. У місті оголосили надзвичайний стан.

Теги по теме
Украина Россия Новости ООН Япония Черное море Нидерланды
Источник материала
loader
loader