Корисні звички, які насправді шкодять здоров’ю
Корисні звички, які насправді шкодять здоров’ю

Корисні звички, які насправді шкодять здоров’ю

Багато людей слідують корисним ритуалам, сподіваючись покращити своє здоров’я, але не всі з них насправді приносять користь. Лікарі часто зазначають, що деякі звички можуть навіть нашкодити організму. Сімейний лікар розповів про кілька популярних ритуалів, від яких варто відмовитися, аби зберегти здоров’я.

Каші на сніданок давно стали улюбленим вибором багатьох, однак не всі каші корисні для здоров’я. Зокрема, каші швидкого приготування, що обіцяють швидкий сніданок за 5 хвилин, не дають того ефекту, на який розраховують. Через те, що крупи в них сильно подрібнені, вони швидко засвоюються і не забезпечують довгого почуття ситості. Це призводить до швидкого виникнення голоду після сніданку. Крім того, такі каші мають високий глікемічний індекс і можуть сприяти набору ваги і розвитку діабету. Соки — це смачно, корисно і вітамінно, але пити їх вранці натщесерце не завжди безпечно. Всі соки містять кислоту, яка, потрапляючи на слизову оболонку шлунка, може її подразнити. Це підвищує ризик розвитку гастриту. Тому експерти рекомендують випивати сік через 20-30 хвилин після сніданку, коли шлунок вже не порожній. Сир і фрукти — це корисні продукти, але їх поєднання може спричинити дискомфорт у шлунку. Молочний білок і вуглеводи переробляються різними частинами травної системи: молочний білок — шлунковим соком, а вуглеводи — слиною. Коли вони потрапляють разом, процеси травлення не можуть відбуватися одночасно, що може призвести до метеоризму, важкості в шлунку або навіть печії. Зелене чає є чудовою альтернативою каві, але його не варто вживати в надмірних кількостях. Хоча він і має безліч корисних властивостей, надмірне його споживання може призвести до проблем із травленням, а також до порушення нормальної роботи серцево-судинної системи через вміст кофеїну.

Одна з найпоширеніших порад — випивати по 2 літри води на день. Однак це не підходить усім. Потреба в рідині залежить від багатьох факторів: віку, ваги, рівня фізичної активності, клімату і навіть стану здоров’я. Для кожної людини є своя індивідуальна норма рідини, і “стандартні” 2 літри можуть бути як недостатніми, так і надмірними. Важливо визначити свою норму води, скориставшись спеціальними розрахунками, і слідкувати за власним самопочуттям. Набряклість або, навпаки, постійна спрага можуть бути сигналами для корекції питного режиму.

Теги по теме
Здоровье
Источник материала
loader