Президент Словаччини запевняє, що країна не збирається виходити з ЄС і НАТО
Президент Словаччини запевняє, що країна не збирається виходити з ЄС і НАТО

Президент Словаччини запевняє, що країна не збирається виходити з ЄС і НАТО

Президент Словаччини Петер Пеллегріні заявив у вівторок, що ані лідери коаліційних партій, ані голова опозиційної партії «Християнсько-демократичний рух» (KHD) не хочуть і не готуються до виходу країни із Євросоюзу та НАТО.

Як передає Укрінформ, про це Пеллегріні сказав після зустрічі з лідерами коаліційних партій Smer-SD, Voice-SD, Словацької національної партії (SNS) та партії KDH, повідомляє TASR.

«З цієї нашої спільної зустрічі стало дуже ясно, що ніхто - ні з партій коаліції, ні голова опозиційної партії KHD - не зацікавлений у виході Словаччини із Європейського Союзу і НАТО. Ніхто не планує такого виходу, ніхто його не організовує і ніхто навіть не передбачає, що Словаччина бачить своє майбутнє поза цими двома організаціями», -заявив словацький президент.

Він зауважив, що через це вважає одну з причин регулярних демонстрацій у країні, а саме побоювання можливого виходу Словаччини із ЄС і НАТО, неактуальною.

Водночас Пеллегріні сказав, що всі визнають виклики і проблеми, з якими доведеться стикнутися ЄС і НАТО у майбутньому.

«Тому що ми живемо у дуже буремні часи. Відбуваються геополітичні зрушення, змінюються політичні системи», – пояснив він.

За словами Пеллегріні, круглий стіл був скликаний насамперед на прохання партій KHD, «Прогресивна Словаччина» (PS) та «Свобода і солідарність» (SaS), які висловили стурбованість розвитком зовнішньої політики Словаччини. Також причиною зустрічі стало те, що побоювання виходу країни із ЄС і НАТО стали мотивом для протестів, додав він.

«Якщо люди хочуть висловити свою незгоду з чимось у цій країні, вони мають на це повне право. Але не це потрібно, якщо вони виступають проти виходу Словаччини із ЄС або НАТО, тому що це не так», – сказав Пеллегріні.

Президент подякував за присутність на зустрічі лідера KHD Мілана Маєрського, водночас розцінивши відмову лідерів партій PS Міхала Сімецького та SaS Браніслава Грелінга від участі у круглому столі ознакою їхньої незрілості та неготовності взяти на себе відповідальність за керівництво країною, йдеться у матеріалі.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 3 січня біля будівлі уряду в столиці Словаччини Братиславі тисячі людей протестували проти проросійської політики прем’єр-міністра Роберта Фіцо і висловлювали підтримку України.

Фото: EPA-EFE/MILAN KAMMERMAYER

Теги по теме
Евросоюз НАТО Президент
Источник материала
loader
loader