Як передає Укрінформ, про це повідомив в телеефірі керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, інформуючи про деталі телефонної розмови президентів України та США Володимира Зеленського та Дональда Трампа.
«Президенти домовилися негайно про початок роботи команд. І президент Трамп навіть про це у своєму офіційному твіті заявив, що це буде в першу чергу Держсекретар Рубіо, це буде радник з питань національної безпеки Майкл Волтц, і також він сказав про віцепрезидента Джей Ді Венса. З двома з них Президент і делегація буде зустрічатися в Мюнхені вже за добу. І дійсно, це вже буде така предметна розмова, коли команди почнуть напрацьовувати щодо планів щодо майбутньої конструкції щодо закінчення цієї війни», - повідомив Єрмак.
Водночас він нагадав, що глава держави завжди залишається на своїй позиції – війна має закінчитись справедливим миром.
«Для нього є важливими й те, що сьогодні не може бути предметом будь-яких компромісів - це незалежність України, територіальна цілісність і суверенітет. І саме от ці позиції вони сьогодні обговорювалися. Я думаю, що після Мюнхену вже почнеться такий процес щоденної роботи», - відзначив Єрмак.
Він додав, що українська сторона готова для початку таких консультацій і такої роботи. Крім того, триває робота над підготовкою зустрічі за особистої участі президентів України та США.
Інформуючи про зустріч Володимира Зеленського з Міністром фінансів США Скоттом Бессентом, Єрмак наголосив, що ключовим завданням є забезпечення економічної безпеки України
«Мова в першу чергу йшла про забезпечення економічної безпеки України, про довготривале співробітництво України й Сполучених Штатів. Дійсно, Україна хоче мати стратегічні відносини зі Сполученими Штатами на довгий час. По-перше, сьогодні ми говоримо і ми очікуємо від Сполучених Штатів лідерську роль щодо припинення війни. І все, що для цього необхідно - посилення позиції України, посилення обороноспроможності України. Але, безумовно, ми думаємо і про майбутнє, і про відновлення нашої країни. І ми хотіли б, щоби Сполучені Штати відігравали одну з ключових ролей», - відзначив радник.
Єрмак наголосив, що останні домовленості відкривають новий етап в співпраці адміністрацій двох президентів.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Зеленський підтвердив, що сам запропонував Дональду Трампу ідею про те, щоб США отримали доступ до українських рідкісноземельних корисних копалин в обмін на безпеку і фінансові стимули. Зеленський у цьому зв’язку підкреслив, що Україна має найбільші в Європі запаси урану й титану, і "не в інтересах Сполучених Штатів", щоби вони опинилися в руках Росії та потенційно були передані КНДР, Китаю чи Ірану.
Фото: ОП