![Ядерні реактори зариють під землю, щоб отримувати "вічну" і дешеву енергію](https://thumbor.my.ua/OCCUrOvYCcVk0qMW692QmO36rF8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F154473c8803e18f6cfeaeb8c5996d138.jpg)
Ядерні реактори зариють під землю, щоб отримувати "вічну" і дешеву енергію
Реактор пропонують опустити в уже наявну бурову шахту, що значно здешевить експлуатацію установки, а також видобуток ядерної енергії.
Компанія Deep Fission пропонує розмістити ядерний реактор діаметром 76 см у підземній шахті на глибині 1,6 км, пише newatlas.com.
Реактор хочуть розташувати у вже існуючій шахті для буріння, щоб уникнути дорогого будівництва ядерної електростанції, яка вимагає зведення енергоблоків, захисту для них, а також цілої інфраструктури для обслуговування.
Deep Fission пропонує дешеве рішення, але не менш ефективне з точки зору видобутку енергії. Сам реактор буде оснащений конструкцією, де вода перебуває під тиском (pressurized water reactor — PWR) у 160 атмосфер. Усередині реактора зберігатиметься висока температура — 315 градусів Цельсія. До установки планують підвести дві труби: для подачі води і для виведення пари.
Такий реактор прослужить дуже довго за рахунок відсутності рухомих частин. Рухатися ж будуть, за розрахунками інженерів, тільки так звані керуючі стрижні. За їхньою роботою фахівці стежитимуть дистанційно. Компенсатор тиску так само не потрібен, бо стовп води сам буде тиснути на реактор. Система охолодження — пасивна. Система стримування зовсім не потрібна, оскільки пристрій буде зарито, по суті, в землю. Якщо раптом трапиться аварія, то шахту можна буде засипати землею і законсервувати.
Для огляду реактор можна буде підняти і вийняти з шахти. У цьому допоможуть прикріплені заздалегідь троси. А якщо установка раптом перегріється, ядерна реакція автоматично погасить сама себе.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)