Європол попередив про зростання кількості онлайн-спільнот, які загрожують дітям
Європол попередив про зростання кількості онлайн-спільнот, які загрожують дітям

Європол попередив про зростання кількості онлайн-спільнот, які загрожують дітям

За даними відомства, члени цих спільнот діляться контентом з насильницьким вмістом, починаючи від крові та жорстокого поводження з тваринами до матеріалів сексуальної експлуатації дітей і зображень вбивств.

У мережі зростає кількість онлайн-спільнот, що націлені на дітей, поширюють контент з насильством та злочинністю та підбурюють до завдання шкоди. Про це йдеться у повідомленні на сайті Європолу.

«Ці спільноти вербують правопорушників і жертв у глобальному масштабі та функціонують як культи, сформовані навколо харизматичних лідерів, які використовують маніпуляції та обман, щоб заманити та контролювати своїх жертв.

Ієрархія спільнот базується на кількості спільного вмісту, причому найбільш плідні учасники отримують вищі рейтинги. Члени спільноти діляться вмістом із надзвичайно насильницьким вмістом, починаючи від крові та жорстокого поводження з тваринами до матеріалів сексуальної експлуатації дітей і зображень вбивств», — повідомив Європол.

За даними відомства, зловмисники використовують платформи онлайн-ігор, стримінгові сервіси та платформи соціальних мереж, щоб ідентифікувати та заманювати своїх жертв.

Вони орієнтуються на вразливих людей, особливо неповнолітніх віком від 8 до 17 років, представників ЛГБТК+, расових та етнічних меншин та тих, хто страждає від психічних проблем. У деяких випадках злочинці проникають в онлайн-спільноти самодопомоги або підтримки для людей, яких торкнулися певні проблеми.

«Обізнаність є нашою першою лінією захисту. Родини, педагоги та громади повинні бути пильними та надавати молоді навички критичного мислення, щоб протистояти онлайн-маніпуляціям. Міжнародна співпраця також є важливою: обмінюючись розвідданими та притягуючи злочинців до відповідальності, ми можемо боротися з цими небезпечними спільнотами та захистити майбутні покоління від впливу екстремального насильства та злочинності», — сказала виконавча директорка Європолу Катрін Де Болле.

Відомство закликає бути особливо пильними, якщо дитина проводить багато часу онлайн і нічого про це не розповідає, стає замкненою, тривожною і засмученою, починає незвично поводитись, завдавати собі фізичної шкоди та взаємодіє з невідомими людьми.

Нагадаємо, нещодавно Google, OpenAI, Roblox та Discord започаткували ініціативу ROOST (The Robust Open Online Safety Tools), спрямовану на те, щоб зробити основні технології безпеки більш доступними. Автори ініціативи прагнуть, зокрема, надати доступ до ШІ-інструментів для виявлення матеріалів сексуального насильства над дітьми.

  • Читайте також: (Не)безпечний інтернет: як захистити дітей онлайн

Фото: The Guardian

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Дети
Источник материала
loader
loader