У Рівному представили книгу про письменника і журналіста Уласа Самчука
У Рівному представили книгу про письменника і журналіста Уласа Самчука

У Рівному представили книгу про письменника і журналіста Уласа Самчука

Видання містить приватні листи письменника про літературні плани до відомих діячів української діаспори

У Рівному представили книгу про письменника і журналіста, члена уряду УНР у вигнанні Уласа Самчука.

Про це йдеться у повідомленні Рівненської обласної ради.

Видання побачило світ в рамках проєкту «Україна читає листи Уласа Самчука», що покликаний повернути його творчість до шкільної програми.

«Подія відбулася у Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрі з нагоди 120-річчя від дня народження письменника», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, видання побачило світ за сприяння Рівненської обласної ради та ОДА в рамках проєкту «Україна читає листи Уласа Самчука», який покликаний повернути творчість Самчука до шкільної програми та популяризувати його ідеї серед молоді. Координатором проєкту став перший заступник голови Рівненської обласної ради Микола Кучерук.

Книга, упорядкована заслуженим журналістом України та письменником Віктором Мазаним.

Видання містить приватні листи письменника про літературні плани до відомих діячів української діаспори, зокрема Івана Багряного, Володимира Винниченка, Оксани Лятуринської, Григорія Костюка та інших. У ній також зібрані нариси, статті та рецензії вчителів, студентів, науковців і письменників, які розглядають постать Самчука як «воїна слова» та підкреслюють його патріотизм.

Мазаний розповів про процес роботи над книгою та про значну кількість неопублікованих листів Самчука, що зберігаються в національному архіві — їх понад 1500.

Книги передадуть до бібліотек у тергромади області, щоб якомога більше людей змогли ознайомитися з життям земляка та прочитати ним написане.

Презентація книги проходила у форматі театралізованого дійства. Актори театру не лише читали листи письменника, а й зіграли уривок з постановки «Марія» — твору, що став одним із перших художніх свідчень про Голодомор в Україні.

В облраді нагадали, що письменник і журналіст Улас Самчук народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань на Рівненщині. Він був членом уряду УНР у вигнанні, входив до складу ОУН, в роки нацистської окупації редагував газету «Волинь» у Рівному.

В 1948 році переїхав до Канади, де прожив до кінця життя.

Є автором шістнадцяти романів, серед яких трилогія «Волинь», «Гори говорять», «Марія», збірки оповідань «Месники», «Віднайдений рай», низки повістей, оповідань і статей. Одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років.

Роман «Марія», уривки з трилогії «Волинь» і статтю «Нарід чи чернь?» у часи президентства Віктора Януковича вилучили зі шкільного курсу.

У вересні 2022 року Рівненська обласна рада звернулася до міністра освіти і науки України з проханням включити твори Уласа Самчука в обов'язкову програму української літератури в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Рівненська обласна рада

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Журналисты
Источник материала
loader
loader