У кримського політв’язня Тофіка Абдулгазієва розвинувся туберкульоз лімфовузлів
У кримського політв’язня Тофіка Абдулгазієва розвинувся туберкульоз лімфовузлів

У кримського політв’язня Тофіка Абдулгазієва розвинувся туберкульоз лімфовузлів

У кримського татарина розвинувся туберкульоз лімфовузлів на додачу до туберкульозу легень

У кримського політв’язня Тофіка Абдулгазієва на додачу до туберкульозу легень розвинувся туберкульоз лімфовузлів.

Про це повідомила дружина бранця Кремля Аліє Абдулгазієва.

Вона нагадала, що тривалий час не могла отримати від адміністрації тюремної лікарні опису аналізів та досліджень, а також лікування, яке отримує її чоловік.

«Через чотири місяці мені нарешті надійшов лист із вкладеними довгоочікуваними файлами. Через те, що я не маю відповідних знань для розуміння медичних термінів, я проконсультувалася зі своїм фахівцем і дізналася всю картину здоров’я Тофіка. Розшифровка мене шокувала», — написала жінка.

За її словами, повний діагноз чоловіка станом на зараз такий: «Дисемінований туберкульоз легень з ураженням ВГЛВ (внутрішньогрудні лімфатичні вузли) у фазі розсмоктування та ущільнення».

Тобто у кримського татарина розвинувся туберкульоз лімфовузлів на додачу до туберкульозу легень, уточнила Аліє.

Медична фахівчиня, до якої жінка звернулася за розшифровкою, пояснила, що лімфатичні вузли запалилися на тлі туберкульозу легень і почали гнити. Така стадія захворювання зустрічається нечасто й протікає дуже важко.

Враховуючи умови тримання політв’язня, він знову опинився на волосині від смерті, наголосила дружина Абдулгазієва.

Вона також розповіла, що впродовж 11 місяців Тофік приймає лікувальні препарати від туберкульозу.

«З таким навантаженням я навіть боялася уявити, в якому стані його печінка. Про погіршення до такої міри взагалі забороняла собі думати»,— сказала Аліє.

Лікарі «в один голос стверджують», що з таким діагнозом чоловіка зобов’язані звільнити, але «правосуддя» вирішило інакше: він «здоровий» і може відбувати покарання в суворих умовах утримання, підкреслила вона.

«Нещодавня радість від того, що чоловік набрав вагу, почав нормально розмовляти і навіть жартувати, тривала недовго… Постійна вологість, відсутність нормального харчування, щоденний моніторинг стану та багато інших факторів можу перерахувати, але чи має сенс», — написала дружина політв’язня.

Тофік Абдулгазієв — активіст громадського об’єднання «Кримська солідарність», звукооператор, учасник проєкту «Кримське дитинство». Займався підтримкою політв’язнів: передавав продукти в СІЗО, відвідував суди з політично мотивованих справ, приходив підтримати співвітчизників на обшуки в їхніх будинках.

Чоловіка заарештували 27 березня 2019 року за необґрунтованими звинуваченнями та засудили у сфабрикованій справі про нібито участь у терористичній організації. Того дня відбулася наймасовіша хвиля свавільних обшуків у будинках інших кримських татар, після чого окупанти затримали 23 громадянських журналістів та активістів.

У травні 2023 року Абдулгазієва засудили до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими п’ятьма роками у в’язниці. Під час перебування в місцях несвободи його здоров’я значно погіршилося через загострення хронічних хвороб у поганих умовах тримання під вартою.

У липні 2023 року кримського татарина етапували до в’язниці Верхньоуральська Челябінської області, що за 2,7 тисячі кілометрів від його дому. Після етапування чоловік почав стрімко втрачати вагу і постійно скаржився на сильний біль у суглобах.

У березні 2024-го стан здоров’я бранця Кремля різко погіршився, його в критичному стані вивезли до тюремної туберкульозної лікарні №3 в Челябінську. А вже за два тижні він потрапив до реанімації. В Абдулгазієва діагностували вісім хвороб: туберкульоз, двосторонню пневмонію, малий лівосторонній гідроторакс (рідина в легенях), анемію, синдром сполучнотканинної дисплазії з ураженням мітрального клапана (хвороба серця), хронічну серцеву недостатність, гастрит, нефролітіаз (камені в нирках). Деякі з цих захворювань входять до переліку таких, що перешкоджають триманню під вартою відповідно до законодавства РФ.

У квітні 2024 року захист кримського політв’язня скерував до суду клопотання з вимогою до Федеральної служби виконання покарань звільнити Абдулгазієва через наявність у нього захворювання, що входить до переліку таких, які перешкоджають відбуванню строку у виправних установах.

Фото: Кримська солідарність

Читайте також
У тимчасово окупованому Криму почали масово вручати «попередження» кримськотатарським активістам
Політув’язнену Ірину Горобцову планують етапувати до Москви
Кримські політв’язні Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Зеврі Абсеїтов вийшли на волю
Політв'язень Сервер Мустафаєв повідомив про погіршення здоров'я в російській колонії
У тимчасово окупованому Криму російські силовики провели обшук у будинку активіста Сейтнебі Рамазанова
Кримського політв’язня Сервета Газієва етапували з Владимирського централа в невідомому напрямку
У хворого на туберкульоз кримського політв'язня Абдулгазієва погіршився стан здоров'я
Журналіста Сейрана Салієва понад два місяці утримують у російському ШІЗО
Справу кримського політв'язня, громадського діяча Володимира Ананьєва окупанти передали до суду в Ростові
Окупанти позбавляють незаконно ув’язненого журналіста Владислава Єсипенка можливості отримати умовно-дострокове звільнення
Меморіальні знаки, встановлені окупантами в Криму, будуть демонтовані, – Рада з когнітивної деокупації АРК
В окупованому Севастополі українку засудили до 15 років колонії за «держзраду»
Кримського політв'язня Мусліма Алієва відправили до ШІЗО на 15 діб за читання намазу
У колоніях Росії відбувають покарання 177 політв’язнів з Криму, — правозахисники
Правозахисники ідентифікували понад 260 осіб, причетних до переслідувань жителів Криму
На кримськотатарську газету «Qirim» за рік окупанти склали шість адмінпротоколів, — Лутфіє Зудієва
Європарламент ухвалив резолюцію щодо звільнення кримських політв’язнів
Незрячого активіста Сізікова етапували з тимчасово окупованого Криму в Красноярський край
Громадський журналіст Ернес Аметов схуд на 10 кілограмів в російській колонії
Від початку окупації Криму зафіксували 104 насильницьких зникнень людей
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Крым аннексия Крыма крымские татары
Источник материала
loader
loader