У Мінцифри пояснили особливості перебронювання працівників
У Мінцифри пояснили особливості перебронювання працівників

У Мінцифри пояснили особливості перебронювання працівників

Підприємства, які ще не встигли повторно підтвердити критичність та перебронювати працівників, мають змогу зробити це в Дії до 31 березня.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трасформації України, передає Укрінформ.

У міністерстві зауважили, що керівникам підприємств не потрібно оформлювати паперові накази, а подати заяву про бронювання працівника через портал Дія. Якщо працівник уже був заброньований, то спочатку бронювання потрібно анулювати.

"Після оновлення статусу критичності підприємства до 1 квітня зможуть без затримки (72-годинної обробки) бронювати працівників, а їх бронювання буде дійсним 12 місяців", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що статус критично важливого підприємства надається бізнесу, який відповідає трьом критеріям, визначеним постановою уряду. Два обов’язкові — середня зарплата працівників не менш ніж 20 тис. грн та відсутність заборгованості зі сплати податків і ЄСВ. Третій критерій — на вибір:

  • Сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро за рік (еквівалент у гривнях за курсом НБУ);
  • Валютні надходження понад 32 млн євро на рік, крім позик і кредитів;
  • Стратегічне значення для держави (визначено в переліку стратегічних об’єктів);
  • Вагоме значення для певної галузі економіки або потреб територіальної громади;
  • Рівень середньої заробітної плати не нижчий за середній по регіону за IV квартал 2021 року для комунальних підприємств;
  • Статус резидента Дія.City;

Постачальник електронних комунікаційних послуг: з використанням мереж мобільного зв’язку (чистий дохід понад 200 млн грн/міс) або з використанням мереж фіксованого зв’язку (чистий дохід більш ніж 20 млн грн/міс).

Якщо бізнес відповідає всім трьом вимогам, для отримання статусу йому потрібно визначити профільний орган (для галузі енергетики — Міненерго, для сільського господарства — Мінагро, для резидентів Дія.City — Мінцифра тощо). Потім підготувати документи (фінансові звіти, довідки про зарплати, відсутність податкової заборгованості) і подати заяву до відповідного органу.

Повідомлення про результат розгляду надійде на електронну пошту та портал Дія. Успішне бронювання також відображатиметься в Резерв+ працівника.

Послуга реалізується Міністерством економіки з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством оборони України. Модернізація послуги здійснюється завдяки "Проєкту підтримки Дія", що упроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на засідання 25 лютого ухвалив рішення щодо продовження дії відстрочок заброньованих працівників до 31 березня.

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader