/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Ffdf1824ed0a5677a56358023b2852295.jpg)
Корейські вчені розробили крихітну ядерну батарею, яка здатна живити пристрої десятиліттями
Дослідники з Корейського науково-технічного інституту Тегу Кьонбук створили крихітну ядерну батарею, яка може живити пристрої десятиліттями без підзарядки.
Деталі
Ця батарея використовує бета-частинки, які є просто електронами високої енергії. Магією цієї батареї є матеріал вуглець-14, радіоактивний ізотоп, який випромінює бета-частинки. Ці частинки стикаються з напівпровідником із діоксиду титану, покритим барвником на основі рутенію, який вибиває електрони, які залишаються в барвнику, створюючи електричний струм.
Період напіврозпаду вуглецю-14 становить близько 5730 років, що означає, що теоретично батарея все ще може виробляти 50% вихідної потужності через майже шість тисячоліть. Однак у реальному світі практична вихідна потужність, швидше за все, знизиться набагато раніше через руйнування матеріалів протягом такого періоду часу.
Розміром з таблетку, така батарея генерує приблизно 0,4% енергії, необхідної для роботи звичайного кишенькового калькулятора. Це дуже небагато, але достатньо для роботи медичних пристроїв, таких як схема імпульсу кардіостимулятора або дистанційні датчики навколишнього середовища для реєстрації даних.
Також є мікрочипи та сенсори, для яких буде достатньо згенерованої енергії. Існує велика кількість технологій із наднизьким енергоспоживанням, які можуть використовувати такий елемент живлення.
Розробники батареї зазначають, що вона цілком безпечна, хоч в її основі й радіоактивний елемент. Бета-частинки, які випромінює вуглець-14, уже присутні майже в усьому, у тому числі в організмі людини. При цьому навіть папір може блокувати поширення бета-частинок вуглецю-14, тому екранувати батарею дуже просто.

