Замороження кредитів для аграріїв: хто отримає право на мораторій
Замороження кредитів для аграріїв: хто отримає право на мораторій

Замороження кредитів для аграріїв: хто отримає право на мораторій

Замороження кредитів для аграріїв: хто отримає право на мораторій

Верховна Рада України минулого тижня ухвалила законопроєкт, який стосується господарств із зобов’язаннями за кредитами або за договорами фінансового лізингу та заставним майном, втраченим на територіях активних бойових дій чи окупованих територіях (№12148).

Про це у Telegram повідомила членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.  

Вона зазначила, що документ, зокрема, передбачає:

  • зупинку нарахування грошового зобов’язання за договором кредиту /лізингових та інших платежів за договором фінансового лізингу; 
  • звільнення позичальника/лізингоодержувача від обов’язку сплати грошового зобов’язання/лізингових та інших платежів за договором;
  • зупинку примусового звернення стягнення на предмет застави, іпотеки та стягнення заборгованості за договором із позичальника/лізингоодержувача та особи, яка є поручителем за договором.

«При цьому строки дії договору кредиту (позики) /договору фінансового лізингу та договорів, укладених для забезпечення виконання зобов’язань за таким договором, продовжуються на строк мораторію», — уточнила депутатка.

Право на застосування мораторію має позичальник/лізингоодержувач, що відповідає визначеним у законі критеріям, зокрема:

  • сукупний річний дохід позичальника/лізингоодержувача за 2021 рік не перевищує суму, еквівалентну 50 млн євро; 
  • об’єкт лізингу втрачено на території активних бойових дій чи окупованих територіях;
  • заставне майно, що знаходиться або втрачене на території активних бойових дій чи окупованих територіях, становить понад 50% оціночної вартості всієї застави, іпотеки за договором кредиту; 
  • сукупний річний дохід позичальника/лізингоодержувача за попередній рік не перевищує 75% його річного доходу за 2021 рік; 
  • загальна сума дивідендів, виплачених позичальником з дня, коли застава, іпотека або об’єкт лізингу були втрачені, становить не більше 20% від суми основного боргу за договором або менше 150 тис. грн.

«Мораторій застосовується, якщо протягом 20 робочих днів з дня отримання заяви позичальника/лізингоодержувача кредитор/лізингодавець не прийняв рішення про відмову у застосуванні мораторію. Підставами для відмови є невідповідність критеріям та неподання підтверджувальних документів. Рішення про відмову у застосуванні мораторію може бути оскаржено в суді», — уточнила Ніна Южаніна. 

І додала, що термін дії мораторію — до кінця війни плюс 1 рік.

Источник материала
loader
loader