/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2Fae15cae2bdc2304908b1431179b5dffa.jpg)
ВАР пропонує 20–30 років адаптації для агросектору у разі вступу України до ЄС
Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) виступає за поступову інтеграцію аграрного сектору України до Європейського Союзу, з диференційованим підходом до виробників залежно від рівня їхньої готовності працювати за європейськими правилами. Про це заявив заступник голови ВАР Денис Марчук в ефірі Чорноморської телекомпанії.
«Україна так чи інакше стане членом ЄС. А вимоги, які стосуються євроінтеграції, більшою мірою торкаються саме аграрного бізнесу. Сьогодні ми обговорюємо з нашими європейськими партнерами варіант, який є альтернативою одномоментній інтеграції. Виробники, які орієнтуються на європейський ринок і готові виконувати всі вимоги, мають отримувати право на частки європейських субсидій. Ті українські товаровиробники, хто поки не готовий до переходу, зможуть працювати на інших зовнішніх ринках. Для них перехідний етап має становити 20–30 років. Це додатковий інструмент, який сьогодні перебуває у фокусі перемовин», — наголосив Денис Марчук.
З позиції ВАР, жорсткий і одномоментний перехід до регуляторної моделі ЄС без фінансової компенсації зруйнує частину українських виробничих потужностей, особливо в умовах воєнної економіки. Водночас українські аграрії вже довели свою здатність відповідати стандартам якості та забезпечувати стабільний експорт.
«Навіть в умовах війни українська продукція підтвердила свою якість і конкурентність на зовнішніх ринках. Ми бачимо, що вона затребувана як у Європейському Союзі, так і в країнах Африки та Азії», — додав заступник голови ВАР.
Окрему увагу ВАР приділяє формуванню альянсів із сусідніми країнами-членами ЄС, зокрема Польщею.
«У комунікації з нашими партнерами з Польщі ми підкреслюємо, що не є конкурентами. Ми — партнери. За рахунок спільних проєктів можемо заходити на інші міжнародні ринки, у тій же самій Африці, де чисельність населення в найближчі 50 років буде збільшена вдвічі», — зазначив Денис Марчук.
У ВАР переконані, що модель поетапної інтеграції сприятиме посиленню економічного потенціалу українського агросектору та буде сприяти внутрішній стабільності ЄС.

