/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9d72ef2c1cad167b7f05e55fe4c04e63.jpg)
Депутат Костенко розповів про очікування від «Рамштайну»
Таке переконання висловив секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки полковник СБУ Роман Костенко у програмі Ігоря Долгова, яка вийде в ефір сьогодні о 16:00 на YouTube-каналі Укрінформу.
«Всі розуміють, що самотужки Росію жодна б з країн НАТО не перемогла», - зазначив він.
Костенко зауважив, що Сполучені Штати ніколи не стикалися з такими загрозами, з якими зіштовхнулась Україна, бо вони «ніколи не воювали».
Народний депутат зауважив, що попри розбіжності з новою адміністрацією президента США, Україну продовжують підтримувати цивілізовані, великі країни, як Велика Британія.
«Тому я сподіваюся, що на засіданні наступного "Рамштайну", яке відбудеться у квітні, будуть прийняті рішення щодо подальших поставок нам озброєнь. І я думаю, що було би правильно прийняти також рішення про забезпечення нас фінансуванням на купівлю озброєння», - підкреслив він.
Водночас член Оборонного комітету ВР підкреслив, що Україна також має спілкуватися зі Сполученими Штатами про те, щоб на випадок, якщо вони відмовляються від надання Україні матеріально-технічної допомоги, «хоча б не забороняли продавати нам важливу для нас номенклатуру».
За його словами, Сполучені Штати - це країна, яка має широку номенклатуру, великі запаси озброєння, тому можуть легше передати їх Україні, ніж деякі європейські країни, в яких цих запасів небагато.
«Також дуже важливо було б домовитися про постачання ракет для ППО, зокрема про системи Patriot, які здатні збивати балістичні ракети. Якщо говорити загалом про ППО, то існують європейські комплекси, такі як SAMP/T, NASAMS і IRIS-T, які також є ефективними, але їхній потенціал у знищенні балістичних ракет, що застосовуються Російською Федерацією, обмежений. Тому йдеться про широкий спектр систем ППО, які нам необхідні», - зауважив депутат.
Костенко висловив сподівання, що Міністерство оборони України, а також міністерства оборони ключових країн – Британії, Франції, Німеччини й інших наших союзників – підійдуть серйозно до чергового засідання та ухвалення рішень, «розуміючи, що наслідки цього "Рамштайну", будуть мати серйозне значення в подальшому веденні бойових дій».
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський доручив міністру оборони Рустему Умєрову та міністру закордонних справ Андрію Сибізі активізувати контакти з партнерами та підготувати зустріч у форматі «Рамштайн» щодо посилення протиповітряної оборони та роботи контингентів.

