/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F42268454ce910663286b9f25787fd602.jpg)
Заміна копійки на шаг не потребуватиме додаткових витрат - Пишний
Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв'ю NV, передає Укрінформ.
"Жодних додаткових витрат ні з боку Національного банку, ні з державного бюджету для заміни копійки на шаг не потрібно", - запевняє Пишний.
За його словами, наразі в обігу перебувають майже 15 млрд монет різного номіналу, з них майже 5,5 млрд - це 10 і 50 копійок. Оскільки НБУ щороку докарбовує нові монети для заміни зношених, у 2025 році вже заплановано випуск щонайменше 20 млн нових монет.
"Ми хочемо, щоб це наступне докарбовування стосувалося монет, номінованих не в копійках, а в шагах", - наголосив Пишний.
Він пояснив, що у певний момент в обігу будуть одночасно і копійки, виготовлені раніше, і шаги, маючи абсолютну рівнозначність з погляду їхнього статусу як платіжного засобу.
Очільник НБУ також відповів на критику щодо несвоєчасності такої зміни.
"В Україні зараз є колосальний запит на відновлення нашої справжньої історії та культури. Ми змінюємо назви вулиць, ми розуміємо, що в нас є власні історичні, культурні, політичні постаті. Ми себе ніби віднаходимо заново. І коли мені кажуть: «Не на часі», запитую: «А коли на часі повертати своє, якщо не зараз, скажіть?" - зауважив Пишний.
Він запевнив, що українці не відчують жодних негативних наслідків від такої заміни.
На переконання голови Нацбанку, нова монета в кишені українців матиме важливе символічне та виховне значення - коли громадяни зможуть розповісти молодшому поколінню про історичне значення шага як українського платіжного засобу. Саме такі розповіді, вважає Пишний, можуть мати ключове значення для формування національної свідомості наступних поколінь.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Faa0d52a8f3c08bf51258659b2f4218b3.jpg)
Як повідомляв Укрінформ, голова Національного банку Андрій Пишний наполягає на якомога швидшому ухваленні рішення про заміну названих за російсько-радянським лекалом монет "копійка" на питомо український "шаг".

