«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ
«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ

У Варшаві вручили відзнаки «Дякую серцем» і листи вдячності польським містам-рятівникам України, презентували єдиний у світі самородок бурштину у формі анатомічного серця, а також провели благодійний аукціон, кошти від якого пішли на закупівлю медичних рюкзаків UNITERS для українських захисників.

В урочистій церемонії взяли участь українські та польські політики, урядовці й самоврядувальники, представники української громади, дипломати, духовенство та журналісти, передає кореспондент Укрінформу.

Міжнародну відзнаку «Дякую серцем», на якій розміщено контури серця, невеликий камінь бурштину, а також металевий шматок російської ракети, було вручено мерам або представникам міської влади польських міст-рятівників України, зокрема Любліну, Ряшеву, Перемишлю, Вроцлаву, Гданську та Познані. У листі містам висловлюється подяка за «шляхетну підтримку, людяність, а також відкритість сердець, що проявилися у найскладніші для України часи».

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 1

«Ваше місто стало справжнім порятунком для тисяч українців, які шукали прихистку від війни, даючи їм не тільки дах над головою, але й тепло, співчуття і надію. Дякуємо за силу солідарності, яка змінила світ»,- йдеться в листі подяки до польських міст.

Відкриваючи захід посол України в Польщі Василь Боднар підкреслив, що «сьогодні українські і польські серця б’ються разом, об’єднані спільною метою, пам’яттю і надією».

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 2

Він підкреслив, що Польща для України є стратегічним партнером і країною доброзичливості та солідарності, мільйони жителів якої відкрили свої серця і домівки для українців, які рятувалися від війни.

«З усього серця хочемо відзначити тих, хто перебуває з нами пліч-о-пліч: дипломатів, політиків, лікарів, волонтерів, усіх, хто своїми діями показали справжню людяність»,- наголосив Боднар, наголошуючи, що ця подяка лине до усіх польських домівок.

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 3

Заступник міністра закордонних справ України Олександр Міщенко під час церемонії згадав слова польського письменника Станіслава Єжи Леца про те, що у кожному столітті є своє Середньовіччя і сьогодні Путін хоче загнати Україну у Середньовіччя.

«Гинуть діти, гинуть наші люди, Путін тисне на нас, щоб ми капітулювали. Але ми завдяки вам, завдяки міжнародній коаліції, ніколи не приймемо капітуляцію, оскільки боремося за свою свободу, за наше майбутнє»,- наголосив Міщенко.

Співголова польсько-української міжпарламентської групи у Сеймі Польщі Марцін Босацький підкреслив, що у світлі нещодавніх трагічних подій у Кривому Розі у нього насовується одна рефлексія: чи Польща достатньо допомагає Україні?

«Попри усю військову і гуманітарну допомогу у такі дні ми задумуємося, що ми ще можемо зробити. Ві імені польського Сейму і польських політиків хочу сказати: ми пам’ятатимемо про це і робитимемо усе можливе, щоб ще більше допомагати»,- наголосив Босацький.

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 4

Своєю чергою співголова українсько-польської міжпарламентської групи у Верховній Раді Микола Княжицький заявив, що зараз є «унікальний шанс вибудувати такі стосунки між українським і польським народами, які повернуть нас до кращих часів Першої Речі Посполитої і Великого князівства Литовського, коли всі були разом і любили та поважали один одного».

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 5

Віце-маршалок Сенату Польщі Міхал Камінський підкреслив, що сьогодні він, як поляк, «хоче подякувати українцям, оскільки його сім’я у безпеці, на неї не падають бомби».

«Сьогодні молоді і не зовсім молоді українці мають відвагу і зараз сидять в окопах, захищаючи мене і мою сім’ю від російського варварства. За це я щиро кажу «дякую»,- наголосив Камінський.

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 6

Громадська діячка та засновниця Асоціації «Український Бурштиновий Світ» Галина Симха розповіла про те, що бурштиновий самородок у вигляді серця мав два свої народження: перше, коли його було видобуто на легальному родовищі на Рівненщині в 2010 році, а вдруге, коли його закопали у землю у березні 2022 року у Бучі, рятуючи від російських окупантів. Він не потрапив до рук ворогів і у квітні того ж року був відкопаний. За її словами, на цю церемонію подяки треба було би запросити мільйони поляків, зауваживши, що на це може прийти час вже після української перемоги над агресором.

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 7

Під час заходу відбувся благодійний аукціон "Дякую Серцем" з продажу картин, інкрустованих камінням бурштину. Усі зібрані під час аукціону кошти (13400 злотих/понад 3,2 тис. євро) будуть спрямовані на закупівлю медичних рюкзаків UNITERS – спеціально розроблених для екстремальних умов війни.

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 8

Засновниця фундації UNITERS Галина Андрушков у цьому контексті розповіла, що унікальний медичний рюкзак поля бою розроблено разом українськими і європейськими медиками, базуючись на трагічному досвіді війни в Україні.

«Завдяки такому рюкзаку можна врятувати за один раз 15 бійців: можна зробити операцію на полі бою чи стабілізувати пораненого ще до його транспортування до стабпункту»,- наголосила засновниця UNITERS.

«Дякую серцем»: у Варшаві вручили відзнаки польським містам-рятівникам України та збирали гроші на ЗСУ - Фото 9

Захід був організований МЗС України та посольством України в Польщі, спільно з фундацією «Український Бурштиновий Світ» та фундацією UNITERS.

Церемонія супроводжувалася виставкою унікальних бурштинових робіт. Головним експонатом серед них було Велике Бурштинове Серце України - єдиний в світі самородок бурштину-сукциніту природної форми анатомічного серця, вагою 1362 г і віком близько 50 млн років.

Організатори міжнародної акції «Дякую серцем» планують провести схожі заходи в інших містах Європи та світу.

Як повідомляв Укрінформ, Україна отримала від Польщі ще п'ять тисяч терміналів Starlink.

Фото: Юрій Банахевич

Теги по теме
Украина Польща помощь
Источник материала
loader
loader