Американські розробники суттєво модернізують бойову систему Typhoon для запуску крилатих ракет Tomahawk
Американські розробники суттєво модернізують бойову систему Typhoon для запуску крилатих ракет Tomahawk

Американські розробники суттєво модернізують бойову систему Typhoon для запуску крилатих ракет Tomahawk

Армія США планує вдосконалити ракетний комплекс Typhoon, призначений для запуску крилатих ракет Tomahawk і зенітних ракет SM-6, адаптуючи його до специфіки ведення бойових дій у Тихоокеанському регіоні. Основна проблема полягає у габаритах і слабкій мобільності комплексу: пускові установки та допоміжні машини змонтовані на великогабаритних вантажівках із причепами, що ускладнює пересування на вузьких вулицях і м’якому ґрунті тропічних островів, інформує Defence Express.

У відповідь на ці виклики Пентагон зацікавився новою безпілотною пусковою установкою Long Range Fires (LRF), створеною на базі дрона JLTV ROGUE Fires. Вона набагато менша за розмірами, має лише одну пускову установку (на відміну від чотирьох у Typhoon) і може транспортуватися навіть гелікоптерами типу CH-47 Chinook. Крім того, безпілотний формат дає змогу захистити особовий склад, адже бойові дії можна вести дистанційно.

Long Range Fires (LRF) — це концепція та програма в межах модернізації сухопутних військ США, яка передбачає створення високоточних засобів ураження великої дальності. Мета — забезпечити здатність знищувати стратегічно важливі цілі супротивника за межами досяжності його оборонних систем, включно з командними пунктами, ЗРК та логістикою. Цей напрям є пріоритетним для армії США в умовах протистояння з рівним супротивником у багатодоменній війні.

До програми LRF входять кілька ключових систем: модернізована ракета Precision Strike Missile (PrSM) із дальністю понад 500 км; надзвукові та гіперзвукові ракети, як-от Long-Range Hypersonic Weapon (LRHW); а також стратегічна артилерія типу ERCA (Extended Range Cannon Artillery), що дозволяє артилерії бити на відстань понад 70 км. Усі ці системи інтегруються в мережеву архітектуру командування та розвідки, що дозволяє в реальному часі виявляти цілі та завдавати точкових ударів по глибокому тилу ворога.

На озброєння Корпусу морської піхоти США LRF уже надходять. У 2025 фінансовому році передбачено закупівлю 8 таких систем, а до 2031 року планується ще 46 одиниць. Примітно, що морська піхота вже активно використовує схожі платформи — пускові установки NMESIS із протикорабельними ракетами NSM, яких замовлено понад 100.

Чи почне закупівлю LRF армія США — залежить від її остаточної оцінки перспектив театру бойових дій у Тихоокеанському регіоні. Але вже зараз очевидно, що ставка на мобільність і безпілотні рішення стає визначальною в модернізації американських ракетних сил.

Источник материала
loader
loader