Учені вперше запустили установку для викачування вуглецю з океану
Учені вперше запустили установку для викачування вуглецю з океану

Учені вперше запустили установку для викачування вуглецю з океану

Як це працює

Океан є найбільшим поглиначем вуглецю на планеті – він вбирає в себе до третини всього CO2, що потрапляє в атмосферу. Ідея полягає в тому, щоб використовувати цей потенціал. На відміну від існуючих технологій, які фокусуються на вловлюванні вуглецю з повітря, SeaCURE прагне збирати його безпосередньо з морської води, звільняючи місце для нового поглинання, повідомляє 24 Канал з посиланням на Futurism. Тестування SeaCURE почалося на південному узбережжі Великої Британії цього року.

Пол Галлоран, професор океанології та кліматології в Університеті Ексетера, який очолює проєкт, зазначив, що морська вода містить вуглецю в 150 разів більше, ніж атмосфера. Однак висмоктування його з рідини пов'язане з технічними проблемами, зокрема з великими енерговитратами, необхідними для обробки води.

Суть процесу SeaCURE полягає в тому, що морська вода збирається, обробляється для виведення CO2 і потім знову випускається в океан без вуглецю. Процес обробки води робить її більш кислою, що сприяє вивільненню вуглецю у вигляді газу. Наразі неясно, як потім цей газ збирається і як зберігається.

Проєкт ще на ранній стадії й наразі може видаляти лише до 100 тонн CO2 на рік. Однак якщо технологія виявиться ефективною на більшому рівні та працюватиме на відновлюваній енергії, вона потенційно зможе видаляти до 14 мільярдів тонн CO2 щорічно, обробляючи лише 1% води океану.

Це може виглядати як надміру амбітне завдання, особливо з огляду на попередні обіцянки щодо швидкого вирішення проблеми зміни клімату, які не збулися. Однак деякі провідні кліматологи вважають, що не слід знецінювати такі ініціативи. Олівер Геден з Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату зазначив, що видалення вуглецю є необхідним для досягнення нульових викидів, і в довгостроковій перспективі технології, як-от SeaCURE, можуть стати важливою частиною боротьби з глобальним потеплінням.

Теги по теме
Техно
Источник материала
loader
loader