/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fdb22a4ececfd2018aba6e922ff374326.jpg)
Друг найшанованіших людей свого часу: що треба знати про найвідомішого нащадка Тараса Шевченка
Одним із найвідоміших нащадків Тараса Шевченка є художник Фотій Красицький. Що про нього варто знати – розповідає 24 Канал.
Чим прославився Фотій Красицький
Фотій був онуком Катерини Шевченко – сестри Кобзаря. З ранніх років він був змушений працювати, але мав такий же хист до малювання, як і його дядько. Тому в 15 років він зібрав свої малюнки і пішов навчатися до Миколи Мурашка. Фінансував навчання талановитого юнака композитор Микола Лисенко. Пізніше Красицький навчався у Санкт-Петербурзі. Потім повернувся до Києва.
Одну з перших картин Красицького, "Гість із Запоріжжя", придбали за 600 карбованців. Це була піврічна зарплата вчителя гімназії.
"Гість із Запоріжжя", Фотій Красицький
Фотія Красицького в інтелігентних колах називали "милий Фотя" і він був знайомий з тогочасною елітою. Ба більше – писав потрети Лесі Українки, Івана Франка, Михайла Грушевського, Дмитра Яворницького, Михайла Старицького, Миколи Садовського, Олени Пчілки та інших.
Портрет Лесі Українки авторства Фотія Красицького
Більшовики розстріляли зятя Фотія та відправили в заслання одну з його доньок. Проте сам Фотій спершу уник репресій. Ба більше, у Києві навіть відкрили його виставку, але вона проіснувала тільки 1 день, бо відкриття відбулося 21 червня 1941 року – за день до початку німецько-радянської війни.
Красицький опинився в німецькій окупації, адже на тлі хвилювань у нього трапився інфаркт. Коли йому полеглашо – долучився до патріотичних діячів, котрі працювали над відновленням України. Під час визвольних змагань Красицький писав портрет Симона Петлюри, проте так і не закінчив його, то ж залу установчих зборів Української Національної Ради прикрашав завершений потрет очільника Директорії.
Фотій Красицький / Фото УВАН
Нацисти вивезли до Німеччини наймолодшу доньку художника, а НКВД переслідували його після того, як захопили Київ, адже йому інкримінували колабораціонізм. На тлі цього у 1944 році внучатий племінник Тараса Шевченка помер.

