Google планує спілкуватися з дельфінами за допомогою штучного інтелекту
Google планує спілкуватися з дельфінами за допомогою штучного інтелекту

Google планує спілкуватися з дельфінами за допомогою штучного інтелекту

Вченим давно відомо, що дельфіни – одні з найрозумніших тварин на світі, і їхній спосіб комунікації є одним з найцікавіших у світі. Тепер Google намагається розгадати секрет мови дельфінів за допомогою штучного інтелекту й, можливо, навіть спілкуватися з ними.

Деталі

За останні 40 років дослідники Проєкту диких дельфінів (WDP) зібрали аудіо та відео спільноти атлантичних плямистих дельфінів (Stenella frontalis) на Багамах. Нова модель штучного інтелекту під назвою DolphinGemma навчається на цій базі даних. ШІ прислухається до вокалізації дельфінів, визначає закономірності та передбачає, що буде далі, так само, як LLM роблять з людською мовою.

Дослідники з Google, WDP і Georgia Tech також працюють над пристроєм під назвою CHAT, або Cetacean Hearing Augmentation Telemetry. Ця технологія дозволить дослідникам генерувати звуки, схожі на звуки дельфінів, створені ШІ для позначення конкретних предметів, якими користуються дельфіни, наприклад морська трава.

Пара дайверів із пристроєм CHAT буде плавати поруч із дельфіном, «запитуючи» об’єкт вигаданим звуком і передаючи його туди-сюди. Потім, якщо дельфін імітує звук, який відповідає, наприклад, морській траві, дослідник винагородить його. Дослідники сподіваються, що допитливі від природи дельфіни навчаться імітувати звуки, щоб запитувати ці предмети.

При цьому вченим потрібно буде переконатися, що вони не навчають дельфінів випадково. Навіть якщо тварини повторюють звук, потрібно переконатися, що це насправді розуміння мови, чи це те саме, що навчити собаку сидіти, тому що він отримує винагороду.

Google заявляє, що цього літа випустить DolphinGemma як модель з відкритим кодом, що дозволить дослідникам використовувати її з іншими видами дельфінів. У заяві компанії йдеться, що вона сподівається дати дослідникам у всьому світі інструменти для видобутку власних наборів акустичних даних, прискорити пошук закономірностей і поглибити розуміння цих морських ссавців.

Источник материала
loader