До суду скерували справу ексголови АРМА щодо “схеми” з активами
До суду скерували справу ексголови АРМА щодо “схеми” з активами

До суду скерували справу ексголови АРМА щодо “схеми” з активами


Посадовці АРМА забезпечували обґрунтування належності арештованих активів до таких, якими неможливо без зайвих труднощів управляти. Майно оцінювалось за значно нижчою вартістю та виставлялось на електронні торги.

САП скерувала до суду обвинувальний акт щодо 11 учасників злочинної схеми з продажу арештованого майна на суму понад 440 млн грн за заниженими цінами. Про це пресслужба САП у четвер, 1 травня.

Серед обвинувачених:

·         колишній голова АРМА;

·         колишній начальник управління менеджменту активів центрального апарату АРМА;

·         колишній директор ДП Сетам;

·         спеціаліст відділу з розвитку підприємства ДП «Сетам»;

·         два оцінювачі;

·         засновник та директор приватної компанії;

·         чотири адвокати.

Фігуранти організували корупційну схему з продажу за заниженою вартістю через торговельний майданчик вищевказаного державного підприємства майна, що було арештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА.

Організатор схеми своїми діями фактично забезпечив контроль над діяльністю АРМА – від передачі арештованого майна в управління АРМА до його продажу.

Посадовці АРМА забезпечували обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, якими неможливо без зайвих труднощів управляти та які важко зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. Це майно оцінювалось за вартістю, що була значно нижчою за ринкову, та виставлялось на електронні торги. Зі свого боку представники держпідприємства Сетам, які організовували ці торги, забезпечували перемогу наперед визначеній приватній компанії.

Слідство встановило чотири епізоди злочинної діяльності, а саме продаж:

·         трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торговельної мережі (реальна вартість яких була зменшена у 18 разів);

·         2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою);

·         понад 4,5 тис. тонн карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);

·         зернових, круп’яних та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).

Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 440 млн грн.

За  Слово і діло, мова про ексголову АРМА Антон Янчука; екскерівника ДП Сетам Віктора Вишньова; ексначальника управління менеджменту активів центрального апарату АРМА Віталія Різника; адвокатів Андрія Довбенка, Ольги Різник, Олександра Чернишова і Олексія Коронського; двох оцінювачів Миколу Варуша та Андрія Кудлая.

Нагадаємо, ексначальнику військ зв’язку ЗСУ, підозрюваному в розкраданні коштів під час створення системи ДЗВІН, обрали запобіжний захід – 2 млн грн застави та електронний браслет.



Теги по теме
расследование Прокуратура чиновники
Источник материала
loader
loader