/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F7a1d4c2651dfd40404ec097689ee64d3.jpg)
Вживання марихуани щодня підвищує ризик серцевих захворювань, стверджують вчені
У США ситуація із вживанням психоактивних речовин переживає суттєві зміни: щоденне вживання марихуани вперше перевищило щоденне вживання алкоголю. Так, за даними 2022 року, 17,7 мільйона осіб повідомили, що вживають марихуану щодня або майже щодня, у порівнянні з 14,7 мільйонами людей, які щодня вживають алкоголь. Це значно більше, ніж у 1992 році, коли про щоденне вживання марихуани повідомили менше ніж 1 мільйон осіб.
Цей сплеск популярності марихуани збігається зі зростанням числа досліджень, що аналізують вплив цього наркотика на здоров’я. Одне з таких досліджень, опубліковане в Journal of the American College of Cardiology: Advances, проаналізувало дані понад 4,6 мільйона осіб віком до 50 років. Результати показали, що у тих, хто регулярно вживає канабіс, ризик серцевих проблем вищий, ніж у тих, хто його не вживає. Зокрема, у споживачів марихуани ймовірність серцевого нападу була вшестеро вищою, ймовірність ішемічного інсульту — вчетверо, а ризик розвитку серцевої недостатності — вдвічі більший, порівняно з людьми, які не вживають канабіс. Дослідження також показали, що у щоденних споживачів марихуани ризик розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) був на 34% вищим, ніж у тих, хто ніколи не вживав цей наркотик. Натомість епізодичне або рідке вживання марихуани не продемонструвало значного збільшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Однак питання впливу канабісу на серце залишається складним і суперечливим. Систематичний огляд, опублікований у журналі Toxicology Reports, вивчав понад 20 досліджень за участю більше 183 мільйонів осіб, і не виявив послідовного взаємозв’язку між вживанням канабісу і серцево-судинними захворюваннями. Вчені відзначають, що варіації в потужності канабісу, способах його вживання та індивідуальні фактори здоров’я можуть впливати на результати досліджень, що ускладнює оцінку реального ризику.
Попри суперечливі дані, медичні працівники настійно рекомендують обговорювати питання вживання марихуани з пацієнтами, особливо з тими, хто має наявні фактори ризику серцево-судинних захворювань. Як марихуана стає дедалі доступнішою, важливо продовжувати дослідження її впливу на здоров’я, аби краще розуміти потенційні наслідки для людського організму.

