/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F1bdcaf3d8be8a678cae03b5fd376f56f.jpg)
Адвокат назвав "чарівні слова", які підкажуть вам, чи є хтось брехуном
Отже, коли люди намагаються приховати правду, вони часто покладаються на абсолюти – до прикладу, "ніколи" або "завжди". 24 Канал із посиланням на New York Post розповість докладніше.
"Ніколи" та "завжди" – це завжди неправда або ніколи не правда
Щоб пояснити, як виявити брехуна, адвокат Джефферсон Фішер у подкасті The Diary Of A CEO провів слухачів через сценарій.
Він попросив ведучого поставити запитання: "Чи писали ви текстові повідомлення, коли були за кермом?" А тоді відповів: "Ні, я ніколи не пишу. Ніколи не пишу за кермом".
Зверніть увагу, я сказав важливе слово. Я сказав "ніколи". Ніколи – це крайність. Крайнощі – це явна ознака того, що людина говорить неправду,
– наголосив Джефферсон.
За його словами, ніколи та завжди – це завжди неправда або ніколи не правда.
Він також зазначив, що брехуни часто відповідають на запитання дуже швидко. Це свідчить, що вони не обдумували питання, яке їм поставили, і не намагалися щось пригадати.
Щоб зловити брехуна, Джефферсон радить повільно повторювати питання – і швидше за все людина відмовиться від своїх початкових тверджень. У випадку з телефоном за кермом вони скажуть щось на кшталт: "Ну, я маю на увазі, що я так роблю лише іноді".
Коли люди намагаються щось приховати, вони часто вдаються до абсолютів, як-от "ніколи" та "завжди" / Фото freepik
Цікавий факт: дослідження на тему брехні провели вчені з Університету Твенте в Нідерландах. Вони просили учасників відстежувати свою брехню протягом одного дня.
Результати показали, що 22% людей збрехали егоцентрично, 8% – щоб захистити іншу людину, а 69% повідомили, що не брехали в цей день. При цьому учасники, які збрехали, мали нижчу самооцінку порівняно з тими, хто говорив правду.
