Хто вніс 120 млн грн застави за міністра єдності Чернишова — посадовця підозрюють у корупції у будівельній галузі
Заставу у 120 млн грн за міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли частинами у різні дні його дружина, приватна фірма, а також менеджерка групи компаній DIM.
Про це повідомляють журналісти проєкту «Схеми» на Радіо Свобода з посиланням на власні джерела.
«Форавто тор»
Найбільшу частину застави у розмірі 66 млн грн внесла ТОВ «Форавто тор» з Дніпра.
За даними YouControl, підприємство зареєстровано у квітні 2025 року. Основний вид діяльності — оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.
Кінцевим бенефіціарним власником «Форавто тор» є Едуард Мартиненко. У коментарі Радіо Свободі Мартиненко заявив, що «вперше чує про заставу».
Менеджмент компанії DIM
Ще 44 млн грн за Чернишова внесла Дарія Бедя. Вона є директоркою з маркетингу групи компанії Development Investment Management (DIM). Компанія спеціалізується на будівництві та обслуговуванні житлової та офісної нерухомості в Києві та області.
Засновником і керуючим партнером DIM є забудовник Олександр Насіковський. У лютому цього року партнером Насіковського у цій групі став український бізнесмен Максим Кріппа.
У компанії заявили, що рішення внести заяву було особистим. DIM начебто не було відомо про наміри Дарʼї Беді.
«Ця дія є особистим рішенням Дар’ї Беді, яка на момент внесення застави надавала послуги з організації діяльності маркетингу та просування DIM. Проводиться службове розслідування. Наразі з Дарією Бедею припинена співпраця», — йдеться у повідомленні DIM.
Дарʼя Бедя обіцяла журналістам «Схем» перетелефонувати пізніше, але досі так і не пояснила, чому вона внесла цю заставу.
AIN намагався звʼязатися з Мартиненком та Бедею. Але вони вимкнули свої телефони або скидають усі вхідні дзвінки.
Гроші також внесла дружина підозрюваного Світлана Чернишова — 10 млн грн, а згодом ще 2 668 гривень.
Що відомо про справу Чернишова?
Нагадаємо, Міністра національної єдності України Олексія Чернишова підозрюють у зловживанні службовим становищем та отриманні неправомірної вигоди для себе та третіх осіб.
За матеріалами слідства, один із столичних забудовників незаконно отримав земельну ділянку у Києві під житловий комплекс. А за це мав «віддячити» знижками на квартири для «міністра і визначених ним осіб».
Підозру від НАБУ та САП Чернишов отримав 23 червня 2025 року.
Читайте також: Судових вироків щодо корупції побільшало на 37% у 2025 році

