Марафон майже проігнорував протести проти знищення незалежності НАБУ та САП. «ДМ» розповідає про продаж реклами радіохолдингами
Марафон майже проігнорував протести проти знищення незалежності НАБУ та САП. «ДМ» розповідає про продаж реклами радіохолдингами

Марафон майже проігнорував протести проти знищення незалежності НАБУ та САП. «ДМ» розповідає про продаж реклами радіохолдингами

«ДМ» проаналізував і розібрав теми, які обговорюють цього тижня.

Четвер, 24 липня 2025 року

Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа»

Привіт. На зв’язку команда «ДМ», яка продовжує працювати попри всі складнощі.

 

Астанавітєсь!

Останні декілька днів — суцільні скандали й напруга. Найбільший з них — через ухвалення Радою та підписання президентом законопроєкту № 12414, який фактично знищує незалежність антикорупційних органів. Сам законопроєкт у першому читанні взагалі не стосувався роботи  НАБУ і САП, але неочікувано 22 липня  його винесли на голосування з поправками, які підпорядковують роботу цих установ генпрокурору. Рада працювала мегаефективно — законопроєкт прийняли, в той же день його підписав спікер парламенту, а відтак і президент. І все це після хвилі обшуків у НАБУ та САП, під час яких виявили «російських кротів».

Хоч президент і пояснив проти ночі на 23 липня, що все це відбувається заради відновлення справедливості, для очищення органів від російського впливу та підвищення ефективності їхньої роботи, комунікація вийшла не дуже зрозумілою. Точніше, її майже не було. Тому люди вийшли на протести, а європейські партнери виразили стурбованість. Громадськість теж закликала ветувати цей закон. І очевидно, що історія ще не закінчилася.

Щоб зрозуміти, які меседжі намагалася донести до глядачів влада і як висвітлювали ці події в телевізорі, «Детектор медіа» промоніторив ефіри Першого  каналу Суспільного і телемарафону «Єдині новини». Читайте матеріал за посиланням. (Спойлер: Суспільне давало всебічну картинку і зберігало баланс думок, а от марафон майже проігнорував протести та дуже мало говорив про законопроєкт і його можливі наслідки.)

Також Центр досліджень «Детектора медіа» підготував огляд реакцій західної преси та аналіз тез російської пропаганди щодо прийняття цього законопроєкту. Пропаганда, звісно, радіє. Читайте матеріал за посиланням.

За всіма цими подіями трохи відійшов на другий план ще один законопроєкт — №12320, про гарантії адвокатської діяльності, який, на думку багатьох експертів, загрожує свободі слова. 21 липня численні громадські організації закликали президента ветувати закон або Раду скасувати голосування по ньому.

І це лише початок четверга.

Радіоринок: «Тавр»

Повномасштабна війна, падіння рекламного ринку, зупинка індустріальних досліджень стали викликом для радіо. Однак цей тип медіа показав, що може виживати в найскладніші часи (це і пандемія, і війна). У 2024 році ринок радіореклами в Україні вперше подолав позначку в 1 мільярд гривень, продемонструвавши зростання на 20% порівняно з 2023 роком. І надалі прогнозується зростання до 1,21 мільярда гривень, тобто ще на 16%. Зараз об’єднання медіахолдингів «Радіокомітет» завершує тендер на нового підрядника радіодосліджень.

«Детектор медіа» починає цикл матеріалів про продаж реклами найбільших радіохолдингів. У першому з них Наталка Данькова поговорила з комерційним директором радіогрупи «Тавр медіа» Володимиром Педоричем  про те, як «Тавр» адаптувався до умов війни, запустив програми лояльності для рекламодавців, про очікування від тендеру на нового дослідника і використання штучного інтелекту.

Читайте  розмову за посиланням.

Дев’ять років

20 липня 2016 року в центрі Києва був убитий журналіст Павло Шеремет. Ані замовники, ані виконавці досі не знайдені, а в день його загибелі до пам’ятника, який становлений на місці його вбивства, приходить дедалі менше людей. Цього року — лише четверо. Олена Холоденко поговорила з тими, хто прийшов.

«Я справді вірю, що це колись проясниться. Бо в сучасному світі майже неможливо щось повністю приховати — є стільки можливостей, стільки доказів, технічних засобів для розслідування», — каже Масі Найєм і вмикає магнітофон з улюбленою музикою Павла.

Читайте репортаж за посиланням.

Українське телебачення та Юлія Латиніна

Володимир Зеленський запровадив санкції проти Юлії Латиніної. За участь в інформаційній кампанії проти України. Якби цю сумну новину, шановні колеги, нам із вами оголосили в перші роки великої війни, ми би схопилися за серце і звіти телевізійних рейтингів. Бо як же ж так? Така поважна людина, опозиційна журналістка, письменниця та воєнна експертка — і раптом інформаційна діяльність проти України. Та не може цього бути!

Але минув час, з’явилися санкції, і любов, як то кажуть, пройшла. Тому багато з численних ефірів з Латиніною зараз зникли з ютуб-каналів поважних українських медіа. І хорошим тоном стало критикувати цю пані, виводити її на чисту воду і так далі. Лєна Чиченіна простежила, як поступово згасав роман українського телебачення з Латиніною, і нагадує, що час розпрощатися не тільки з нею. Читайте це дослідження тут. 

Наразі це все.

Дякуємо, що дочитали цей лист до кінця.

Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі, вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Весь зворотний зв’язок також пишіть сюди — нам на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям і задонатите нам та іншим якісним медіа, які зараз потребують підтримки.

До зустрічі. Переможемо!

Ваша команда «ДМ»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader