Зеленський прикрився війною, коли його спитаи, чому закон про НАБУ та САП він підписав без обговорення
Зеленський прикрився війною, коли його спитаи, чому закон про НАБУ та САП він підписав без обговорення

Зеленський прикрився війною, коли його спитаи, чому закон про НАБУ та САП він підписав без обговорення

Зеленський прикрився війною, коли його спитаи, чому закон про НАБУ та САП він підписав без обговорення

При цьому президент зауважив, що «напевно, треба було робити діалог».

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не обговорив із суспільством законопроєкт №12414, який знищив незалежність САП та НАБУ, тому що зосереджений на питанні війни. Таку заяву голова держави зробив під час зустрічі з журналістами, передає hromadske.

«Напевно, треба було робити діалог. Завжди треба комунікувати. Я зосереджений на питанні війни, тому що зараз в Україні питання номер один — це питання війни. Найголовніша проблема — війна. Головний ворог — Росія», – заявив Зеленський, коли його спитали, чому він не обговорив закон до підписання.

При цьому на думку президента, «важлива справедливість». І сам він, мовляв, поважає думку суспільства.

«Дуже важливо, що суспільство говорить. Я поважаю думку суспільства. Я вважаю, що це абсолютно нормально — реагувати, коли люди чогось не хочуть, коли людям це не подобається. Люди мають право на те, щоб сказати, що вони думають. Для мене було дуже важливо, щоб ми адекватно почули, відреагували. Люди попросили змін. Ми відреагували», — сказав президент.

ВРУ ухвалила законопроєкт №12414 22 липня. За нього віддали свої голоси 263 народні депутати. Опозиційні парламентарі ставили на голосування зняття документа з розгляду, а також відсторонення голови Ради Руслана Стефанчука. Останній, за їх словами, порушив регламент ВРУ під час розгляду законопроєкту №12414. Коли ж обидва голосування провалилися – депутати намагались заблокувати трибуну. Але завадити ухваленню документа не вдалося.

Народний депутат Ярослав Железняк з «Голосу» зареєстрував блокуючу постанову щодо законопроєкту №12414. Згідно з регламентом ВРУ, спікер не міг підписати документ, поки депутати не проголосували б проти відповідної постанови. Та Стефанчук поставив підпис під №12414. І досі невідомо, чи він встиг підписати документ до подання блокуючої постанови, чи відбувалося порушення Регламенту.

Президент підписав закон того ж дня. При цьому на сайті ВРУ з даними про підписання закону Зеленським відбувалися дивні метаморфози – спочатку на сторінці законопроєкту вказали, що його «повернуто з підписом президента», потім цей напис зник, а через деякий час з’явився знову.

У низці українських міст, зокрема й Києві, спалахнули масові протести проти закону про НАБУ та САП. На третій день протестів у ВРУ зареєстрували президентський законопроєкт, який нібито має виправити ситуацію. У коментарі для ZN.UA керівник кримінальної практики Адвокатського об’єднання AZONES Микола Мягков, розповів, що в документі «все повернули як було, окрім того, що залишили генпрокурору можливість за певних виняткових, але суб'єктивних обставин… все ж таки визначати підслідність». Також генпрокурору пропонують залишити можливість вирішувати питання про підслідність остаточно, тобто в окремих випадках все ж таки це можливо. 

Крім того, законопроєкт пропонує зобов’язати всіх, хто має доступ до держтаємниці, зокрема й детективів НАБУ, перевіряти на поліграфі. У Бюро вже спростували твердження про те, що положення про застосування поліграфа загрожує незалежності антикорорганам. Як наголошують у НАБУ, йдеться про перевірки, які здійснює виключно Управління внутрішнього контролю Бюро, а не Служба безпеки України.

Незадовго до президентського у ВРУ також зареєстрували депутатський законопроєкт про відновлення незалежності САП та НАБУ №13531. Під документом підписалися депутати з «Голосу», «Слуги народу», «Європейської солідарності», «Батьківщини», а також позафракційна парламентарка.

Джерело матеріала
loader
loader