Науковці розкрили нові властивості псилоцибіну на людські клітини
Нове дослідження виявило, що псилоцибін, психоактивна сполука, яка міститься в деяких грибах, здатний подовжувати життя постарілих мишей та омолоджувати людські клітини шкіри й легень. Миші, яким давали псилоцибін, не лише жили довше, але й мали краще здоров’я у старшому віці. Оскільки у деяких країнах уже дозволили використання псилоцибіну для лікування психічних розладів, це може мати додатковий позитивний ефект на старіння. Дослідження опублікували в журналі npj Aging, пише «Главком».
Науковці вводили псилоцин (який утворюється з псилоцибіну в організмі) в культури людських клітин шкіри та легень, щоб з'ясувати механізми його дії. Дослідження показало, що псилоцин впливав на три ключові фактори старіння клітин:
- Зменшував окисний стрес – процеси, які пошкоджують клітини.
- Запобігав скороченню кінцевих ділянок хромосом (теломерів), що є одним з маркерів старіння.
- Змінював активність ДНК сприяючи її кращому функціонуванню.
В результаті, тривалість життя клітин збільшилася на понад 50%.
Далі дослідження перейшли до експериментів на мишах віком 19 місяців, що відповідає приблизно 60-65 рокам у людей. Група мишей, яка протягом 10 місяців щомісячно споживала псилоцибін, показала вражаючі результати: вони на 30% частіше доживали до кінця цього періоду порівняно з групою плацебо.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F2454db84d778e67765f78cc4ebadca37.jpg)
Крім того, у мишей, яким давали псилоцибін, спостерігалося покращення загального здоров'я. Це виявлялося у рості нової шерсті та зменшенні сивих волосинок, що є видимими ознаками омолодження.
Вчені припускають, що оскільки псилоцибін впливає на рецептори серотоніну, які присутні у більшості клітин організму, він здатен комплексно сповільнювати старіння й у людей.

