Українські стартапи залучили понад $50 млн зовнішніх інвестицій
Українські стартапи залучили понад $50 млн зовнішніх інвестицій

Українські стартапи залучили понад $50 млн зовнішніх інвестицій

Попри повномасштабну війну, українські компанії формують нові ринки. Станом на липень переможці програм від Українського фонду стартапів уже залучили $50,9 млн зовнішніх інвестицій.

Про це у своєму Telegram-каналі розповів перший віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Залучені стартапами кошти активно працюють в українській економіці, даючи змогу компаніям впроваджувати високотехнологічні рішення та розширювати ринки, яких ще кілька років тому не існувало.

Які проєкти створили ринкоутворювальні технології в різних галузях економіки:

  • Esper Bionics. Створили біонічні протези з хмарним сервісом, які «вчаться» звичок користувача. Компанія формує новий сегмент ринку біоніки, персоналізує складні технології і робить їх доступними ширшому колу пацієнтів.
  • CheckEye. Спрямовує ШІ-технологію на скринінг діабетичної ретинопатії, відкриває масовий ринок швидкої діагностики зору й дає змогу людям у віддалених регіонах отримати доступ до послуг, що рятують зір.
  • SolarGaps. Створює смартжалюзі, що генерують електроенергію, і формує нову нішу на перетині Smart Home та зеленої енергетики. Традиційні сонячні панелі потребують великих площ, а SolarGaps знижує поріг входу в зелену енергетику, створюючи ринок мікрогенерації енергії для квартир і офісів.
  • Deus Robotics. Створює роботів для складів, автоматизуючи логістику для малих і середніх бізнесів, що раніше було доступно лише гігантам e-commerce.
  • Tayra. ШІ-асистент лікаря, що слухає, транскрибує і записує дані в медичну програму, якою користується лікар. Це прибирає рутину з документами та підвищує ефективність роботи лікаря.
  • AGRO BI. Збирає дані про фермерські культури на основі зйомки з дрона, а Y-Harvest моніторить стан ґрунтів на основі ШІ. Ці стартапи збільшують урожайність, розширюючи перспективний нині ринок прецизійного землеробства.

“Українські стартапи — це не лише про якісні продукти, а й база для нових ринків. Пишаємося успіхами українських компаній та продовжуємо розвивати екосистему інноваторів”, – наголосив Федоров.

Источник материала
loader
loader