Україна щороку отримуватиме системи Patriot – Зеленський
Україна щороку отримуватиме системи Patriot – Зеленський

Україна щороку отримуватиме системи Patriot – Зеленський

Україна готує довгостроковий контракт на постачання 25 систем протиповітряної оборони Patriot. Передбачається, що постачання відбуватимуться щороку, залежно від доступності й рішень партнерів.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами.

"Ми готуємо контракт на 25 систем Patriot. Це дуже важливий і довгостроковий проєкт. Непростий, але реальний", - зазначив глава держави.

За словами Зеленського, вже налагоджено комунікацію з американською стороною, а також проведено підготовчу роботу на рівні уряду та Офісу президента. Минулого тижня перемовини вели прем’єр-міністр Юлія Свириденко, голова ОП Андрій Єрмак і секретар РНБО Рустем Умєров.

Одночасно отримати всі 25 систем неможливо через велику чергу з боку інших країн, які вже мають чинні контракти з виробником. Україна працює над тим, щоб змінити порядок у цій черзі.

"Ми будемо отримувати системи щороку, в різній кількості. Білий дім може вплинути на черговість, якщо буде політична воля. Ми знаємо, які європейські країни могли б надати нам пріоритет", - наголосив президент.

Зеленський також нагадав, що деякі системи Patriot вже розміщені в Європі вони належать армії США або союзним країнам. Україна готова отримати такі комплекси навіть замість нових, якщо це дозволить пришвидшити посилення ППО.

"Йдеться про американські системи, розміщені в Європі. Якщо всі сторони попрацюють і буде добра воля, Білий дім міг би допомогти нам отримати саме ці установки", - зазначив президент.

Нагадаємо, що у вересні Україна отримала перший Patriot з Ізраїлю. 

 
Теги по теме
Украина война
Источник материала
loader
loader