Вікторія Рощина посмертно отримала нагороду «Герой свободи преси» Міжнародного інституту преси
Вікторія Рощина посмертно отримала нагороду «Герой свободи преси» Міжнародного інституту преси

Вікторія Рощина посмертно отримала нагороду «Герой свободи преси» Міжнародного інституту преси

Від імені загиблої у російському полоні журналістки нагороду прийняли Анна Бабінець та Андрій Боборикін.

Міжнародний інститут преси (IPI) нагородив українську журналістку Вікторію Рощину  та ще шістьох світових журналістів відзнакою «Герой свободи преси».  Про це повідомляється на сайті IPI.

Церемонія нагородження відбулася у п'ятницю,  24 жовтня, у Віденському університеті в рамках 75-ї річниці Всесвітнього конгресу IPI.

Зазначається, що Вікторію Рощину було вшановано посмертно «на знак визнання її найвищої жертви, принесеної під час виконання службових обов'язків».

Від імені Вікторії нагороду прийняли директорка «Слідство.Інфо» Анна Бабінець, яка висвітлює справу загиблої журналістки та виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін, де Рощина працювала фрилансеркою. 

Вікторія Рощина посмертно отримала нагороду «Герой свободи преси» Міжнародного інституту преси - Фото 1

«Це дивне відчуття — бути на сцені у Європі та отримувати нагороду за відому колегу, якої більше немає з нами. Чи можете ви уявити, що професійна журналістка з європейської країни у XXI столітті помирає у в'язниці через голод та тортури? Для мене велика честь отримати цю нагороду за мою надзвичайну та сміливу колегу Вікторію Рощину», — сказала Анна Бабінець.

Цьогорічними Героями свободи преси також стали Мзія Амаглобелі (Грузія), Мартін Барон (Сполучені Штати), Маріам Абу Дагга (Палестина), Густаво Горріті (Перу), Джиммі Лай (Гонконг) та Тесфалем Валдьєс (Ефіопія).

Дагга також отримала нагороду посмертно, а Амаглобелі та Лай наразі перебувають у в’язниці.

27 травня 2024 року стало відомо, що Рощина перебуває в ув’язненні на території Росії. Про смерть журналістки  повідомили 10 жовтня 2024 року. Її тіло не повертали в Україну протягом кількох місяців. 

Як з’ясували у спільному розслідуванні журналісти видань «Слідство.Інфо», «Ґрати» та Суспільного разом з міжнародною організацією «Репортери без кордонів», Рощину жорстоко катували в російському полоні  — на її тілі були ножові поранення, вона важила до 30 кілограмів і не могла самостійно пересуватись. 

24 квітня стало відомо, що тіло Вікторії Рощиної повернули в Україну наприкінці лютого 2025 року. Її особу встановили за допомогою ДНК-експертизи. Цю інформацію не розголошували, оскільки росіяни часто застосовують тактику підміни тіл і не було певності, що це саме журналістка.

Тоді ж в Офісі генпрокурора повідомили, що через стан тіла фахівці поки що не змогли встановити причину смерті Рощиної, однак на її тілі були виявлені численні ознаки катування.

1 серпня Вікторію Рощину посмертно нагородили орденом Свободи, а також відзнакою Oxi Courage Award.

Читайте також:

  • Фільм «Останнє завдання Віки»: про життя, смерть, відданість професії та відновлення справедливості
  • «Віка була самотнім метеликом, що летів на вогонь»: медійники про Вікторію Рощину
  • «Вона горіла журналістикою»: колеги вбитої у полоні журналістки Вікторії Рощиної провели акцію на її честь

Фото: Anna Babinets

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader