Міністр Дмитро Дубілет вийшов з пропозицією прив’язати розмір премій президента, прем’єр-міністра і спікера Верховної Ради до зростання ВВП країни.
Loading...
Повідомляє Народна правда, про це міністр розповів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
“Президент доручив нам дати загальну пропозицію по структурі зарплат.
Протягом останнього тижня я проводив цю роботу.
Ми намагалися звести все в одну систему для того, щоб, по-перше, було зрозуміле співвідношення зарплат в різних органах, по-друге, щоб побачити, до яких конкретних показників прив’язана змінна частина.
Апо-третє, щоб це було прийнятно для суспільства, але ми могли дати відповідь на питання фахівців, яких ми прагнемо залучити”, – пояснив Дубілет.
Міністр зазначив, що вже розроблені матеріали презентації з описом нової структури зарплат, і тепер він лише чекає, коли прем’єр-міністр і президент дадуть свою резолюцію.
На питання, який рівень зарплати хочуть встановити, Дубілет пояснив, що до кожної конкретної посади свої певні підходи.
“Наприклад, згідно з тією пропозицією, яку я зробив, у президента, прем’єра і спікера, як перших осіб, премія прив’язана до зростання ВВП.
Тому що, не дуже зрозуміло, до чого ще можна прив’язати їх змінну частину.
У кожного з міністрів зарплата може бути прив’язана до того, що він безпосередньо зробив, наприклад, до щоквартальних звітів.
У депутатів може бути прив’язка до якихось своїх показників.
Найпростіше – по тому, наскільки вони беруть участь у сесії і комітетах”, – додав міністр.
Міністр також сказав, що він направив прем’єру і президенту пропозицію, яка полягає в тому, щоб для керівників облдержадміністрацій змінна частина зарплати була прив’язана до щоквартального рейтингування.
Щодо зарплат у державних компаніях, питання ще до кінця не вирішене.
“Ми повинні об’єктивно оцінити ринковий розмір і відняти певний відсоток, тому що в держсекторі ти повинен отримувати менше.
Це все попередні думки, у нас йде дискусія”, – заявив міністр.
Тобто, міністр пояснив, що потрібно орієнтуватися на ринок, на зарплати топ-менеджерів великих компаній за мінусом певного відсотка, оскільки держсектор повинен отримувати дещо менше, ніж отримує співробітник приватної корпорації.
Раіше повідомлялося, як українців вразили масштабні розміри надбавок чиновників.