![Профільний комітет Ради підтримав "антиколомойський" законопроєкт](https://thumbor.my.ua/vIbnt7q1O81Uk7poM-hmmf5PWxI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F226%2F73847aec4b6bbde5ae99cce40830e16e.jpg)
Профільний комітет Ради підтримав "антиколомойський" законопроєкт
Про це у фейсбуці написав нардеп від "Голосу" та перший заступник голови комітету Ярослав Железняк.
Він буде підтриманий, згідно з регламентом, як 2571-д, але у тій редакції, яку запропонував уряд,.
– повідомив Железняк.
Раніше Кабінет Міністрів вніс у Раду оновлену версію цього проєкту закону.
Згідно з ним:.
Пропонується передбачити, що суди не можуть ухвалювати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації.
Колишні та чинні власники банків, права яких були порушені через незаконний акт НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку або рішення Кабміну, можуть отримати відшкодування збитків тільки в грошовій формі.
У законопроєкті також вказано, як ця сума буде розраховуватися.
Зауважимо, що ухвалення "антиколомойського" законопроєкту та проєкту закону про ринок землі є умовою отримання Україною нової програми МВФ.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що після виконання умов Фонду Україна протягом 15 днів отримає перший швидкий транш на 1,75 – 2 мільярди доларів одразу у бюджет країни.
Що відомо про "антиколомойський" законопроєкт?Він передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.
Загалом законопроєкт має усунути законодавчі прогалини, які виникли під час очищення банківської системи.
Також повинен знизити ризики негативних наслідків можливого рішення про денаціоналізацію "Приватбанку".
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)