Про це свідчать дані Верховної Ради України.
До парламенту було подано дві постанови про скасування результатів голосування за закон про ринок землі зареєстрували позафракційні депутати-мажоритарники: постанову №2178−10-П депутат Антон Поляков, а постанову №2178−10-П1 депутат Оксана Савчук.
«Під час ухвалення парламентом зазначеного рішення було допущено порушення ряду вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України щодо процедури прийняття парламентом законів», — заявляє Поляков, у пояснювальній записці до постанови №2178−10-П.
За його словами всупереч законодавству України головним комітетом не підготовлено додаткової порівняльної таблиці з урахуванням пропозицій (поправок) народних депутатів України, які не були включені до порівняльної таблиці законопроекту, що пропонується головним комітетом для прийняття у другому читанні.
Для прикладу, згідно з наведеною стенограмою засідання комітету народний депутат України Олександр Колтунович стверджує, що з 520 поданих ним поправок до порівняльної таблиці було включено лише 98 правок.
«Проектом постанови пропонується скасувати рішення Верховної Ради України від 31 березня 2020 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178−10 від 10 жовтня 2019 року“», — йдеться в документі.
Зазначимо, що текст постанови №2178−10-П1 наразі відсутній.
Варто звернути увагу, що доки парламент не розгляне ці постанови, закон не можуть підписати ані спікер, ані президент.
Тобто закон не набуде чинності.
У разі, якщо Рада проголосує більшістю голосів бодай за одну з постанов, то рішення щодо закону про ринок землі буде вважатися анульованим.