Як безпечно повернутися до навчання у школах: поради Супрун
Як безпечно повернутися до навчання у школах: поради Супрун

Як безпечно повернутися до навчання у школах: поради Супрун

Через пандемію коронавірусу у світі чимало країн закрили школи і наразі завершують навчання онлайн. Також тривають обговорення стосовно питання відкриття навчальних закладів і підготовки до цього процесу.

Про це написала ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбуці.

За її словами, школа є також місцем для соціалізації, спілкування з однолітками, а для багатьох дітей у різних країнах світу –  єдина можливість мати соціальний, медичний захист, а також харчування.

Супрун заявила, що великі перерви у відвідуванні школи та відрив від навчального процесу також впливають на нерівність в отриманні знань

Як безпечно повернутися до навчання у школах

Створити умов для безпечного відкриття

Якщо випадки хвороби восени чи взимку будуть збільшуватися, школи можуть знову закрити. Можливий спосіб цього уникнути – навчитися ефективно контролювати пандемію в майбутньому.

Тестування, відстеження контактів та ізоляція інфікованих залишаються найбільш ефективними методами протидії поширенню вірусу SARS-CoV-2. Якщо цього не забезпечити, відкриття шкіл, зокрема, може залишатися під питанням. Тож в першу чергу зусилля громад, місцевої влади та уряду повинні зосередитися на цьому, адже це – основа,
– наголосила Уляна Супрун.

Як безпечно повернутися до навчання у школах: поради Супрун - Фото 1
Рекомендації, як безпечно повернутися до навчання у школах / Фото: Unsplash

Забезпечити фізичне дистанціювання

CDC рекомендує дотримуватися фізичної дистанції навіть в період, коли ризик передачі вірусу низький. Тому, на думку ексочільниці МОЗ, практика фізичного дистанціювання має неодмінно впроваджуватися в школах.

На жаль, забезпечити дотримання дистанції щонайменше у 1,5 метри, коли діти знаходяться у школі та постійно рухаються, – складно.

Серед рекомендацій: 

  • зменшити кількість дітей, що перебувають в кабінеті одночасно,
  • розставити парти на відстані 1,5-2 метри,
  • обмежити змішування дітей у спільних просторах,
  • скасувати поїздки та позакласні активності,
  • одягати маски, коли дотримання дистанції неможливе.

Навчальний процес потрібно планувати так, аби діти, які не мають змоги навчатися дистанційно, могли отримати знання в школі у безпечних умовах. Це, наприклад, діти, які не мають доступу до інтернету чи не мають вдома комп’ютер, або маленькі діти, для яких навчання онлайн може бути особливо складним,
– додала колишня міністерка.

Запровадження заходів інфекційного контролю

  • Слід у школах забезпечити безперебійний доступ до води і мила та запровадити посилений режим прибирання та дезінфекції, особливо поверхонь, до яких часто торкаються.
  • Налаштувати процедуру пропуску дітей до школи, аби уникнути скупчень на вході. 
  • Розробити алгоритм дій у разі появи симптомів у дитини. 
  • Розробка чекліста для батьків, за яким вони щоранку можуть перевірити, чи діти не мають симптомів хвороби, а також вказати, чи не хворіє хтось із членів сім’ї.
  • Розробити гнучкий план повернення до навчання онлайн чи офлайн.

 

Теги за темою
Коронавірус Коронавірус в Україні Здоров'я Школа Здорове життя Анастасія Манюхіна
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader