Міністерство охорони здоров'я планує запровадити електронний рецепт на антибіотики.
Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко.
За його словами, після появи електронного рецепту на антибіотики у списку будуть понад тисячу таких препаратів. Їх зможуть виписувати понад дев'ять тисяч аптек у всіх регіонах України. Заклади, які не матимуть такої можливості, зможуть використовувати паперові.
Іващенко наголосив, що завдяки е-рецептам з'явиться можливість раціонального випуску та використання антибіотиків.
"Міністерство охорони здоров'я підготувало наказ, який наразі перебуває в Мін'юсті,про обов'язок аптечних установ протягом наступного року, тобто до закінчення 2021 року, зберігати паперові форми електронних рецептів", - повідомив чиновник.
Як повідомлялося, на тлі пандемії коронавірусу українці почаличастіше вживати антибіотики- у 40 разів більше, ніж раніше. Міністерство охорони здоров’я контролює наявності антибіотиків у лікувальній мережі. За даними відомства, залишків препарату "Цефтріаксон" у лікувальній мережі — 1735 тис. ампул, "Моксифлоксацину" — 117 тис., "Азитроміцину" — 177 тис.
Відео Наскільки популярні антибіотики серед українців і чому вони потребують великої обережності
Їх вважають одним із найважливіших винаходів XX століття! Ці препарати колись зробили справжній переворот у медицині й сьогодні допомагають рятувати життя мільйонів. Це – антибіотики. Вони вбивають бактерії та інші мікроорганізми в нашому організмі. Уже згодом їх стали хімічно модифікувати, щоб вони були дієвішими. Цього дня стартує Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики! А все тому, що медики багатьох країн так захопилися антибіотикотерапією, що сьогодні деякі лікарі б’ють на сполох: невдовзі препарати перестануть діяти. Бо в людей виникає до них стійкий імунітет. На скільки популярні антибіотики серед українців цього сезону і як собі не нашкодити – дивімось просто зараз.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Віра Хмельницька