Про це повідомили в КСУ.
Зазначається, що підстави для припинення повноважень і звільнення судді КСУ перераховано в статті 149−1 Конституції, яку "логічно пов’язувати з положеннями статті 149 в аспекті незалежності і недоторканності суддів".
Читайте також: Офіс генпрокурора просить Зеленського відсторонити голову КСУ Тупицького
Звільнити суддю КСУ можна у разі:
- закінчення строку повноважень;
- досягнення ним 70 років;
- припинення громадянства України або набуття ним громадянства іншої держави;
- набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим, визнання недієздатним або обмежено дієздатним;
- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення ним злочину;
- його смерті.
Повідомляється, що відсторонити суддю КСУ можна у разі неспроможність виконувати повноваження за станом здоров’я, порушення ним вимог щодо несумісності, вчинення істотного дисциплінарного проступку чи нехтування своїми обов'язками, подання ним заяви про відставку чи звільнення.
Читайте також: У КСУ пояснили неявку Тупицького в Офіс генпрокурора
Рішення про звільнення чи припинення повноважень судді ухвалюють судді КСУ. Для звільнення судді КСУ потрібно щонайменше 12 голосів "за".
Як зазначають в КСУ, призначені президентом судді не можуть бути відсторонені від посади відповідно до положень частини 2 статті 154 КПК України, оскільки це суперечитиме Конституції.
"Відтак розв'язання питання про відсторонення від посади судді КСУ, голови суду та його заступника відповідно до положень частини другої статті 154 КПК України, на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження суперечитиме статті 149-1 Конституції", - йдеться в повідомленні.
- Нагадаємо, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що у Володимира Зеленського є право відсторонити голову суду Олександра Тупицького.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb