/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F828e1c07-538d-4f63-82c5-acdb48524905.jpeg)
Українців збираються щеплювати неякісним препаратом: ефективність китайської вакцини не підтвердилася
Ефективність вакцини від Sinovac, яку збирається купити Україна, не підтвердилася
Останні клінічні випробування в Бразилії показали, що вакцина від коронавірусу, розроблена китайською компанією Sinovac, має ефективність меншу за 60%. Про це повідомляє UOL, посилаючись на свої джерела.
Разом з тим портал наголошує, що препарат досяг мінімального, з точки зору ВООЗ, рівня ефективності в 50%, що дозволяє використовувати її для імунізації населення.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F2ce54f89-ab29-418d-89dd-435061b4ad2a.jpeg)
Нагадуємо, що Україна підписала договір на поставки майже 2 млн доз вакцини одразу після її затвердження.
Чому Україна обрала вакцину Sinovac
Sinovac – дуже відома компанія, вона професійно займається виготовленням вакцин в Китаї. Для населення Китаю потрібно багато вакцин, тому компанія випускає сотні мільйонів доз та має великі потужності.
Сергій Комісаренко, голова Комісії з біобезпеки РНБО України, зазначив, що китайська компанія працює з цілим активованим вірусом. Порівняти ефективність 90%, 95% чи 97%, на його думку, важко. Це досить малопомітна різниця. Тобто всі такі вакцини по великому рахунку однакові за ефективністю.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fcaa59e7e-2c89-48a3-b4d5-a91c00918945.jpeg)
Ефективність вираховують від кількості людей, що перебували на третій стадії проведення клінічних досліджень. Те, що Китай робить свою продукцію дуже відповідально і високоякісно не залишає сумнівів.
Комісаренко впевнений, що вакцина ефективна і не треба сіяти паніку у суспільстві.
Чекаємо на Вас в Telegram та Viber!
Початок вакцинації в Україні
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що план вакцинації в Україні вже складений та затверджений, а перша партія вакцини 700 тисяч доз прибуде вже в лютому.
Перший етап вакцинації передбачає щеплення 355 тисяч українців.
Однак у суспільстві починають сумніватися якості пропонованого продукту.
Приватні компанії також ведуть переговори щодо закупівлі вакцин від коронавірусу. Щоправда отримати вакцини вони зможуть найраніше у березні.
Компанія «Лекхім» уклала контракт з Sinovac Biotech на поставку ще 5 млн доз вакцини.
У ЗМІ говорять, що може так статися, що саме ця компанія першою запропонує українцям щеплення, раніше від держави.
Вакцина від Sinovac Biotech викликає багато питань у суспільстві. Так у Туреччині вона показала ефективність 91%, у Бразилії - 78%. Хоч цього і достатньо, щоб зареєструвати продукт та почати вакцинувати людей, все ж є певні сумніви.
У Індонезії ефективність вакцини лише 63%.
Екс-міністр Зоряна Скалецька впевнена, що вакцина, яку отримають у лютому, буде не куплена, а отримана від інших країн у якості гуманітарної допомоги. Оскільки якщо говорити про закупівлю на бюджетні кошти, то відповідна процедура займає дещо більше часу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fde6ba01e-825f-4ef9-923d-b30de420e64a.jpeg)
Скалецька говорить, що на ринку зараз вже є вакцини, тому може мати місце певне протистояння та боротьба за ринок. Вакцина від коронавірусу – зараз найбільш необхідний препарат. Тому остаточні висновки стосовно якості вакцини від Sinovac треба робити після появи офіційних документів.
Нагадуємо, що сайт новин MY.UA писав про початок вакцинування від коронавірусу в Україні. Але така послуга доступна не для всіх громадян.
В Україні подана заявка на реєстрацію російської вакцини "Спутник V". Читайте всі новини медицини на MY.UA.
Читайте актуальні новини на нашому каналі в Twitter
Приєднуйтесь до нас в Flipboard

