Один іздвох анонсованих владою осередків захисту інформаційної безпеки — Міжнародний центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України — найближчим часом набуде реальних обрисів. Утім багато залежатиме від того, хто очолюватиме центр і координуватиме його роботу. За інформацією джерел «Детектора медіа», зараз керівництво Офісу президента проводить співбесіди з кандидатами на керівні посади центру й завтра, як і було обіцяно , буде оголошення від голови ОПУ Андрія Єрмака про початок його роботи. Офіційно жодних прізвищ не називають, хоча в неофіційних прогнозах експертів деякі все ж фігурують.
Одне з них — Олександр Литвиненко, директор Національного інституту стратегічних досліджень. За президентства Петра Порошенка він працював на відповідальній посаді заступника секретаря РНБО, а влітку 2019 року, вже за нової влади, очолив НІСД. Втім інші джерела «Детектора медіа» заперечують таку можливість.
Серед людей, які, за даними джерел «Детектора медіа», причетні до запуску центру, — Андрій Демартино, політтехнолог і комунікаційник. Історик за освітою, він працював в інформаційно-аналітичному підрозділі Адміністрації президента, начальником управління комунікацій Міністерства охорони навколишнього природного середовища, очолював інформаційно-аналітичну службу Ради національної безпеки й оборони, був радником першого віце-прем'єр-міністра, радником голови Київської обласної ради, працював у Криму в команді Василя Джарти начальником управління інформаційної політики Ради міністрів Криму, потім радником голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова. Коли Петро Порошенко став президентом,Демартино призначили керівником управління зв’язків з громадськістю Генеральної прокуратури. За Зеленського він керує службою стратегічного планування та аналізу апарату РНБО. Російська агресія та інформаційна війна віддавна є сферою дослідницьких інтересів Демартино, тож було б логічно, аби центром керував він.
Можливість свого призначення керівником Центру протидії дезінформації Андрій Демартино у кометарі «ДМ» заперечив.
Також, як стало відомо «Детектору медіа», Офіс президента воліє, аби робота центру була непублічною на першому етапі, поки всі процедури на будуть налагоджені, штат — укомплектований, і можна буде показати перші результати. Це розумно з огляду на долю Міністерства інформаційної політики («Мінстеця»), яке не витримало тиску з боку українських та зарубіжних критиків і було «збите» на етапі запуску.
Заяву з конкретними планами щодо кадрового забезпечення та концепції роботи центру при РНБО Офіс президента начебто теж має зробити найближчим часом. Концепція центру при Міністерстві культури та інформаційної політики та розподіл повноважень і обов’язків між ним та центром РНБОУ ще не до кінця визначені.