КСУ розглядає конституційність земельної реформи. Під судом протести
КСУ розглядає конституційність земельної реформи. Під судом протести

КСУ розглядає конституційність земельної реформи. Під судом протести

Велика палата Конституційного Суду України 3 червня на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розгляне справу щодо конституційності земельної реформи. Також будуть розглядатися подання 53 народних депутатів України щодо роз’яснення декількох статей Конституції України, які стосуються землі. Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ.

Як зазначається в повідомленні, на відповідність Конституції України перевірятимуть закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552–IX, окремі положення Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом.

У КСУ також розглянуть подання 53 народних депутатів щодо відповідності КУ закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552– IX.

Автори клопотання стверджують, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Лдерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко анонсувала акцію протесту під КСУ.

Нагадаємо, що 27 травня 2021 року набрав чинності закон, який дозволяє передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність. Він необхідний для завершення земельної реформи в Україні.

Раніше лідерка «Батьківщини» Тимошенко в етері телеканалу розповіла про п’ять основних земельних новацій, які є небезпечними для України. Вона зазначила, що насамперед знімається увесь контроль держави за використанням землі, зокрема йдеться про екологічні нормативи.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 24 травня на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Земля» підписав законопроєкт № 2194, який регулює передачу земель «на місця» громадам. Він має виправити юридичні колізії роботи ринку землі, а також врегулювати реалізацію переважного права орендаря на купівлю та електронні земельні торги.

Джерело матеріала
loader
loader